Nachodzi ocieplenie, w weekend nawet 11 stopni na plusie. Pogoda długoterminowa - luty 2019

Pogoda długoterminowa na luty 2019. Kiedy przyjdzie ocieplenie, a śnieg i mróz odejdą w zapomnienie? Prognoza pogody IMGW pokazuje, że cieplej będzie już w tym tygodniu!

Wielu z nas z utęsknieniem oczekuje ocieplenia i pierwszych podmuchów wiosny. Dzień powoli się wydłuża, słońce częściej wychodzi zza chmur, ale zima ciągle nie odpuszcza. Kiedy przyjdzie prawdziwe ocieplenie?

Długoterminowa prognoza pogody - luty 2019. Kiedy zrobi się ciepło?

Z map pogodowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperaturę przekraczającą 10 stopni na plusie odnotujemy już w najbliższy weekend. Synoptycy przewidują, że w sobotę 9 lutego temperatura będzie wahać się od 2 do 10 stopni, a w niedzielę od 5 do nawet 11 stopni na plusie. Najwyższe temperatury odnotujemy w ten weekend w zachodniej części kraju - w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Opolu.

Synoptycy prognozują, że stosunkowo wysoka temperatura utrzyma się w Polsce aż do piątku 15 lutego. Tego dnia odczujemy kolejne w tym roku ochłodzenie, a nasze termometry zaczną wskazywać zimowe wartości - od -2 do 4 stopni.

W trzecim tygodniu lutego znowu nieco się ociepli (temperatura będzie wahać się od 2 do 7 stopni), ale nie zabraknie też opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Taka pogoda utrzyma się aż do końca lutego - temperatura będzie przyjmować niskie, ale dodatnie wartości, niebo zakryje się chmurami, z których będzie padać, a słońce wyjdzie zza nich tylko od czasu do czasu. Na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Więcej o:
Komentarze (11)
Nachodzi ocieplenie, w weekend nawet 11 stopni na plusie. Pogoda długoterminowa - luty 2019
Zaloguj się
 • jarek_z_krwia_na_rekach

  Oceniono 13 razy 7

  UZ zacznij lepiej sprawdzać, czy najbliższa niedziela będzie handlowa.

 • kerajm

  Oceniono 9 razy 5

  I z czego się cieszyć, dzieciak jeszcze w tym roku na sankach nie jeździł. Moje ferie zimowe zawsze były ze śniegiem. Niestety zmiany klimatu widać gołym okiem. A mróz -3 do -10 to nic nadzwyczajnego-normalna zima.

 • fields1

  Oceniono 8 razy 4

  Jakie ocieplenie ? Przecież już jest ciepło ! Jest środek zimy 9:20 a ja na termometrze w Oświęcimiu mam 0.2 stopnia.

 • wj_2000

  Oceniono 1 raz -1

  Braklo mi w tym artykuliku slowa PRZEDWIOŚNIE.
  Zanim doczekamy się wiosny, wczesniej będziemy cieszyc się przedwiośniem wlaśnie. Ono przychodzi (choc nie zawsze) pod koniec lutego, ale teraz mamy wlaśnie już jego "podmuchy". W daien co najmniej 5°C, w nocy powyzej 0 to jest wlasnie przedwiośnie.
  Ciekaw jestem, na przyklad, czy juz kwitnie leszczyna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX