Grypa atakuje. Siedem zgonów wywołanych powikłaniami. 228 tys. chorych w jeden tydzień

Szczyt zachorowań na grypę w Polsce. Tylko w ostatnim tygodniu stycznia odnotowano 228 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.

Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny wynika, że z powodu grupy zmarło 7 osób. - Jesteśmy coraz bliżej szczytu sezonu grypowego - mówi rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar. - Każdego dnia prawie 200 osób trafia do szpitali z powodu powikłań pogrypowych, głównie ze strony układu oddechowego, ale również sercowo-naczyniowego. W ostatnim tygodniu stycznia odnotowano 228 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę

Grypa atakuje. Lekarze obserwują szczyt zachorowań 

Szczyt zachorowań na grypę w Polsce wypada między styczniem a marcem, a obecna sytuacja emidemiologiczna nie różni się od tej z ubiegłego roku. - Dużo osób choruje i łatwo się zarazić, szczególnie w dużych skupiskach ludzkich - dodaje Jan Bondar i apeluje o zachowanie ostrożności i higieny.

Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy unikać miejsc, w których przebywają duże grupy ludzi. Dla profilaktyki ważne jest także częste mycie rąk. Grypa to choroba, którą często lekceważymy, mimo że jest niebezpieczna. Na powikłania pogrypowe szczególnie narażone są osoby z grup podwyższonego ryzyka, czyli chorzy przewlekle, osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci.

Więcej o:
Komentarze (37)
Grypa atakuje. Siedem zgonów wywołanych powikłaniami. W ostatnim tygodniu zachorowało 228 tys. osób
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 10

  Idzcie dalej sladami Justyny Sochy, Godeckeiej i inncych ordo luris fanatykow, bedziecie zbierac jeszcze wieksze plony prymitywizmu.

 • ewropejczyk

  Oceniono 20 razy 2

  czy zdjęcie ze strzykawką do artykuły o grypie (w lutym) to czysty przypadek?

  A może to już reklama szczepień na przyszły sezon 2019/2020?
  O skuteczności takich szczepień oczywiście cicho-sza.

 • delewar11

  Oceniono 3 razy 1

  Co do szczepionki przeciwko grypie to jestem na nie. Wszystkie inne typu odra, krztusiec, polio etc jak najbardziej.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 15 razy 1

  Ile z tych podejrzeń zachorowan na grypę było faktycznie grypą, a ile zwykłą infekcją sezonową? Ile faktycznie chorych na grypę było przeciwko niej zaszczepionych? Tego nie wiemy i się nie dowiemy.
  Kolejna manipulacja mająca na celu straszenie i naganianie popytu na płatne szczepionki.

 • rabbitt

  Oceniono 2 razy 0

  Widocznie tężec groźniejszy bo p/tężcowi 3 szczepionki działające kilka lat są bezpłatne a p/grypie trzeba słono zapłacić !

 • loneman

  Oceniono 2 razy 0

  Eeee u nas nie boja sie chorob - w koncu sama "wola" bycia zdrowym, modly i datki uchronia ludzi od wszelkiej zarazy 😇😀😂😉

 • popieramkukiza

  Oceniono 13 razy -1

  Trza przymusowo zaszczepić wszystkich szczepionka z zeszłego roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX