Ministerstwo zamknęło nielegalną ubojnię. Mięso z rynków zagranicznych jest wycofywane

Zamknięto ubojnię na Mazowszu z reportażu "Superwizjera", w której dokonywano nielegalnego uboju chorych krów. Ministerstwo rolnictwa podsumowało swoje dotychczasowe działania wokół skandalu.

W serii sobotnich tweetów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało najnowsze informacje na temat działań, jakie podjęło w sprawie nagłośnionej przez "Superwizjer", czyli o obrocie chorym i martwym bydłem.

Jak dotąd wiadomo, że mięso z chorych krów trafiło do 14 krajów europejskich, w tym Polski, a 4 lutego nad Wisłą pojawią się inspektorzy Komisji Europejskiej, by zbadać sprawę.

Resort rolnictwa przekazał, że rzeźnia w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiona w "Superwizjerze" została "zamknięta i usunięta z listy zakładów, których produkcja jest dopuszczona do sprzedaży".

Resort napisał też, że informacje o rynkach, na które trafiało mięso z tej rzeźni, trafiły do unijnego systemu RASFF. Ministerstwo rolnictwa przekazało również, że mięso, które trafiło na zagraniczne rynki jest wycofywane.

Ministerstwo zaznaczyło, że mięso pochodzące z ubojni pod Ostrowią Mazowiecką zostało zabezpieczone i przebadane. "Nie stwierdzono zagrożeń biologicznych" - podano. "Na zasadzie ostrożności całe mięso z ubojni jest wycofywane, gdyż prowadzono tam działania niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa" - czytamy.

Czytaj więcej na ten temat:

Więcej o:
Komentarze (255)
Afera z mięsem z chorych krów. Ministerstwo rolnictwa zamyka zakład od nielegalnego uboju
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 28

  Jeszcze raz usłyszę, że dla dobra chyba PiS-u mieli dziennikarze zamknąć oczy nad sprawą "patriotycznej" padliny to nie wytrzymam.

 • hamsterx

  Oceniono 40 razy 26

  gdzie było ministerstwo rolnictwa i podległe mu służby do tej pory ?
  panie ministrze rolnictwa !!! wykaż się pan odrobiną HONORU i podaj się chłopie do dymisji

 • pokon

  Oceniono 37 razy 25

  Nie ubojnie powinni zamknąć a Ardanowskiego za brak nadzoru i nraźenie wielu ludzi na utratę zdrowia i źycia. Bydlak powinien odpowiadać karne.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 22 razy 20

  Tak to się zawsze kończy jak głupki zaczynają rządzić, ten minister co to go nauczyli krowy doić na studiach to myślał że się zna na koniach i rozłożył konie arabskie, ten prezes stadniny co nauczył się kopać i gryźć od koni i demonstrował to na dziennikarzach, ten kretyn co kazał wycinać drzewa i puszczę, ten niby-prezydent co się ciągle uczy i szuka wolframowej żarówki po całej Europie, Pięty, Ziobry, Tarczewskie, Pawłowskie i całe swory cwaniaczków przy korycie w którym pływa kaczka deweloperka, zdemoralizowany pieniądzem i pedofilski kościółek niby-chrześcijański - czego ten naród się doczekał, chłop wstał z kolan, stał się suwerenem i w upojeniu zaczął rządzić krajem. POLSKA w RUINIE, brawo! słowa dotrzymujecie! Płakać się chce!

 • banan125

  Oceniono 28 razy 20

  ha..ha... pan Ardanowski mówi że to jest incydent, a dziennikarze udowadniają że od wielu lat są to tony mięsa dziennie, które nielegalnie są wprowadzane do obrotu za WIEDZĄ i w wyniku SUGESTII weterynarzy - jak pokazał program TVN dzisiaj po raz drugi .... tzw. Inspekcja Weterynaryjna i urzędnicy z Min Rol. odpowiedzialni za to - powinni być ukarani

 • f451

  Oceniono 25 razy 19

  A co z mięsem które trafiło na polski rynek , ministrze ? Też jest wycofywane ?

 • calmy

  Oceniono 24 razy 18

  "Ministerstwo podsumowało swoje działania w sprawie skandalu"

  Skandalem to jest to, że nadzorem weterynaryjnym muszą zajmować się dziennikarze a nie powołane do tego ministerstwo które kosztuje nas setki milionów złotych a o aferach w podległym sobie sektorze dowiaduje się z telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX