Pogoda na weekend. Wiosenny początek lutego. Powyżej 10 stopni Celsjusza

Prognoza pogody na weekend napawa optymizmem. W sobotę i niedzielę temperatura w wielu miejscach przekroczy 10 stopni Celsjusza. Może być jednak pochmurno i gdzieniegdzie deszczowo.

Pogoda w weekend może nas naprawdę zaskoczyć. Według synoptyków w sobotę termometry wskażą nawet 12 stopni - taką temperaturą mogą cieszyć się mieszkańcy Opolszczyzny i Śląska. Ciepło będzie też w centrum kraju, częściowo w Małopolsce. Nieznacznie poniżej 10 stopni wyniesie temperatura w Lubelskiem. Chłodniej będzie na zachodzie i północy kraju - w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim i pomorskim termometry wskażą od 2 do 5 st. Celsjusza. Wysoką, jak na luty, temperatura nie nacieszą się też mieszkańcy Podlasia.

W niedzielę ciepło przeniesie się do centralnej i wschodniej Polski. Na Mazowszu słupki rtęci mogą dojść do do 11 st., podobnie będzie w Świętokrzyskiem. Według mapy pogodowej windy.com jeszcze cieplej może być na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

Niestety jest też zła wiadomość. W sobotę niemal w całym kraju będzie pochmurno, na północy i zachodzie może padać deszcz. Podobnej aury możemy spodziewać się w niedzielę.

Więcej o: