Niedziele handlowe - luty 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Czy 3 lutego to niedziela handlowa? Takie pytanie zadaje dziś sobie wielu Polaków. Sprawdzamy kalendarz niedziel handlowych, aby się tego dowiedzieć.

Wraz z początkiem 2019 roku w przepisach dotyczących podziału na niedziele handlowe i niehandlowe nastąpiła zmiana - niedziele handlowe wypadają od stycznia tylko raz w miesiącu. Czy w związku z tymi zmianami 3 lutego jest niedzielą handlową? Okazuje się, że nie.

Niedziele handlowe - luty 2019. Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

3 lutego nie będziemy mogli zrobić zakupów, a supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte, ponieważ niedziele handlowe wypadają teraz tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dwoma wyjątkowymi miesiącami będą kwiecień i grudzień, w czasie których niedziel handlowych będzie więcej z uwagi na Wielkanoc oraz Boże Narodzenia. Kiedy wypadnie najbliższa niedziela handlowa? Dopiero za trzy tygodnie, czyli 24 lutego. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Niedziele handlowe - luty 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 13 razy 5

  Czyli, że dzisiaj jest PiŚdzielcza niedziela, czy normalna?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  [U.Z.]
  Czy kościoły w tę niedzielę są otwarte? I co w następne, lutowe?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy 3

  Czy gazeta odprowadza "tantiemy" do PIS w koncu dzieki pisowi maja o czym pisac co tydzien.......... czy sklep zamkniety czy otwarty............ a redaktorowi wierszuwka leci a i hazete jest czym "zapelnic".

 • firewalk

  Oceniono 5 razy 3

  Chcialem tylko zwrócic uwage że w galeriach handlowych mieszcza sie nie tylko wielkie sklepy spozywcze i handlujace agd ,komputerami czy rtv.To tez sa dziesiatki i setki mini butików ,małych sklepikow z wszelkiego rodzaju artykułami -gdzie bardzo czesto za lada stoja wlasciciele takiego malego przedsiewziecia rodzinnego . Ludzie ktorzy zainwestowali swoje pieniadze w towar,wyposazenie ,płaca duze czynsze za wynajm powierzchni, rachunki za ochoniarzy,prąd, skladki zus itd itp. Tym ludziom odbiera sie mozliwosc zarabiania na zycie zamykajac galerie na 3 niedziele w miesiacu czyli de facto 10 % czasu handlowego idzie sie walic . Dochod zapewne spada o wiecej jako ze soboty i niedziele to wlasnie dni w ktorych bylo najwiecej klientów. Powinni sie skrzyknac i wystąpic ze zbiorowym pozwem o odszkodowania za utracone korzysci do sądu. Pozywajac rzecz jasna rzad ktory wprowadzil takie prawo.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  RedaChtorze UZ, a czy kościoły będą dziś czynne!?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  Czy redaCHtor UZ jest normalny!?

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 4 razy 2

  Szanowna redakcjo. Rzekomo jesteście portalem dla elit, intelektulistów, ludzi wykształconych i światowych, świadomych Europejczykó. Wytłumaczcie mi dlaczego w takim razie co niedziela piszecie czy sklepy będą otwarte? Artykuły jak dla PiSowskiej patalogii 500+, która nie umie przyswoić reguł prawnych obowiązujących w Polsce.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 4 razy 2

  Czy to niedziela handlowa?
  I tak 52 razy rocznie.
  A leming łyka.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  A ten "Nowy portal erotyczny" płaci gazecie!?
  Myślę, że tak. W przeciwnym przypadku usuwałby te ogłoszenia.
  Sytuacja wygląda tak, że otrzymuję komunikat: "twoje zgłoszenie zostało przyjęte", a ogłoszenie kwitnie na portalu kilka tygodni!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX