18-latek spłonął w bagażniku. Kierowca samochodu usłyszał wyrok

18-letni kierowca odpowiedzialny za śmierć swojego rówieśnika usłyszał wyrok - 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do wypadku doszło w listopadzie 2017 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. 18-letni wówczas sprawca prowadził samochód pod wpływem alkoholu, nie posiadając prawa jazdy. Wracał z imprezy, prowadząc samochód, w którym jechało osiem osób. Jeden z jego kolegów był zamknięty w bagażniku. Jadąc po śliskiej nawierzchni, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Samochód zapalił się, a zamknięty w bagażniku nastolatek spłonął wraz z pojazdem. Pozostali pasażerowie i kierowca nie odnieśli żadnych obrażeń.

18-latek zamknięty w bagażniku spłonął żywcem. Kierowca usłyszał wyrok

Kiedy doszło do wypadku, 18-letni Mateusz K., który prowadził samochód, nie miał uprawnień potrzebnych do prowadzenia samochodu, ale miał około jednego promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 1 sierpnia 2018 roku zapadł pierwszy wyrok - 6 lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania samochodem.

Od tego wyroku odwołały się obie strony. Prokurator chciał, aby Mateusz K. został ukarany karą 9 lat pozbawienia wolności. Obrona sprawcy wnosiła o złagodzenie kary ze względu na młody wiek. Sąd Apelacyjny nie uwzględnił tego argumentu. W poniedziałek 28 stycznia mężczyzna usłyszał prawomocny wyrok. Otrzymał karę 7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Więcej o:
Komentarze (55)
18-latek spłonął w bagażniku. Kierowca samochodu usłyszał wyrok
Zaloguj się
 • ironia_76

  Oceniono 23 razy 17

  A czy reszta tych głupków, którzy z nim jechali została jakoś ukarana?

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 13

  Skoro nie odnieśli obrażeń, to żaden nawet nie próbował go uwolnić?

 • majak

  Oceniono 18 razy 12

  Suweren wstaje z kolan i od razu sięga po najwyższe wyróżnienie w jego zasięgu - nagrodę Darwina!

 • zz1026

  Oceniono 12 razy 10

  dozywotni zakaz prowadzenia pojazdow

  jak brak prawka dziala widac bylo teraz

  i co bedzie jak go zlapai na jezdize samochodem mimo zakazu? dadza grzywne 500
  wow
  no trzeba sie bac

 • kosmyg

  Oceniono 8 razy 6

  Jakkolwiek zachowanie kierowcy chaniebne, to co z resztą znajdujących się w samochdozie? Pasażer to też uczestnik ruchu.

 • plobywatel

  Oceniono 4 razy 4

  Autorze UZ, piszmy z głową, a nie sensacją - ...nie miał uprawnień potrzebnych do prowadzenia samochodu, ale miał około jednego promila alkoholu w organizmie. np. Ktoś nie miał dowodu osobistego, ale miał paszport. Czyżby alkohol można było posiadać w zastępstwie za prawo jazdy ?!!!

 • alinare

  Oceniono 8 razy 4

  wszyscy sawinni w równym stopniu , powinni być ukarani zato zwyrodnialstwo= okropne morderstwo na koledze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX