Olsztyn: mężczyzna bez powodu bije po twarzach kobiety i dzieci. Krzyczał "ty tępa świnio"

W Olsztynie około 40-letni mężczyzna miał zaatakować dwie kobiety i 10-latka. Policja obserwuje okolice, w których doszło do zdarzeń, a tymczasem Olsztynianka, która miała styczność z mężczyzną półtora roku temu, dotarła do jego matki i dowiedziała się, że napastnik jest chory.

Serwis olsztyn.wm.pl informuje o agresywnym mężczyźnie, który od jakiegoś czasu "bez powodu bije ludzi po twarzach" i ucieka. Pierwszy atak miał mieć miejsce 14 stycznia, kiedy nieznany mężczyzna spoliczkował dwie kobiety. Następny - 25 stycznia, kiedy zaatakował dziesięciolatka. Jak relacjonuje matka chłopca, 10-latek i jego kolega szli w kierunku dyskontu, mężczyzna szedł przed nimi. Nagle odwrócił się, dwa razy powiedział "Ty tępa świnio" i uderzył chłopca, na tyle mocno, że rozciął mu wargę.

Zaatakowany zapamiętał, że napastnik był grubszym mężczyzną po czterdziestce i "miał coś z okiem" tj. "albo go nie miał, albo miał zszyte".

Śledztwo Olsztynianki

Matka chłopca i inne poszkodowane osoby zaczęły się ze sobą kontaktować i niebawem odezwała się też kobieta, która twierdzi, że spotkała tego człowieka półtora roku temu. Mężczyzna miał wyglądać "jakby był wściekły", szedł w jej stronę i wymachiwał torbą. Olsztynianka zrobiła mu zdjęcie i choć - "wkurzył się jeszcze bardziej" - to po chwili zniknął.

Kobieta złożyła zawiadomienie, ale ponieważ uznała, że działania policji nie przynoszą efektów, sama wszczęła śledztwo. Udało jej się zdobyć numer telefonu do matki napastnika, która miała powiedzieć, że syn jest chory na schizofrenię, a jeśli zaś chodzi o jego oko - ma tik nerwowy i wciąż je mruży.

Co zrobić z niebezpiecznym chorym?

Co na to policja? Obserwuje teren i czeka na sygnały. Jak wyjaśnił oficer prasowy olsztyńskiej policji, jeśli okaże się, że mężczyzna jest chory, lekarz uzna, że nie stwarza zagrożenia, a jednak przesłanki powiedzą co innego, prokurator ma kilka opcji. - Może wyznaczyć kuratora sądowego, który będzie nadzorował jego zachowanie. Może również przydzielić pracownika socjalnego, który też będzie sprawdzał, jak mu się żyje. Ostatecznie może skierować mężczyznę na badania psychiatryczne, na podstawie których będzie można przedsięwziąć kolejne kroki. Na przykład umieścić go w zakładzie zamkniętym - powiedział rzecznik.

Więcej o:
Komentarze (122)
Olsztyn: mężczyzna bez powodu bije po twarzach kobiety i dzieci. Krzyczał "ty tępa świnio"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 68 razy 68

  "Co na to policja? Obserwuje teren i czeka na sygnały."

  Nosz… Proste kobieta potrafiła dotrzeć do matki tego człowieka, dowiedzieć się co i jak - a policja "obserwuje teren". Jeśli ten człowiek jest chory i się nie leczy, to stwarza zagrożenie. Naprawdę trzeba czekać, aż kogoś zadźga?

 • lewus

  Oceniono 42 razy 36

  TO TA PANI DOTARŁA DO MATKI TEGO POMYLEŃCA A PSEUDO - POLICJA NIE UMIE GO ZNALEŹĆ ?????????????????????????????????????????

 • delfina77

  Oceniono 34 razy 34

  "Kobieta złożyła zawiadomienie, ale ponieważ uznała, że działania policji nie przynoszą efektów, sama wszczęła śledztwo. Udało jej się zdobyć numer telefonu do matki napastnika..."
  Po co my utrzymujemy policję???

 • ola-blue

  Oceniono 28 razy 28

  Czekają, dojdzie do nieszczęścia? Czy w tej policji znają znaczenie słowa "prewencja" ?

 • kar.as

  Oceniono 24 razy 24

  Jedne zbicie to nie przemoc. Według PiS.

 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 18

  "Co na to policja? Obserwuje teren i czeka na sygnały. Jak wyjaśnił oficer prasowy olsztyńskiej policji, jeśli okaże się, że mężczyzna jest chory, lekarz uzna, że nie stwarza zagrożenia, a jednak przesłanki powiedzą co innego, prokurator ma kilka opcji. - Może wyznaczyć kuratora sądowego, który będzie nadzorował jego zachowanie. Może również przydzielić pracownika socjalnego, który też będzie sprawdzał, jak mu się żyje. Ostatecznie może skierować mężczyznę na badania psychiatryczne, na podstawie których będzie można przedsięwziąć kolejne kroki. Na przykład umieścić go w zakładzie zamkniętym - powiedział rzecznik."
  =========================================
  Czytli reasumując obywatele nadal muszą się sami z tym p;roblemem borykać....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX