Protest rolników kończy się, ale organizatorzy akcji zapowiadają "oblężenie Warszawy"

Kończą się ostatnie akcje protestacyjne rolników. Większość zablokowanych dzisiaj dróg jest już przejezdna.

Zakończyła się część protestów rolniczych zainicjowanych przez organizację Agrounia, nazywanych agroprotestem lub powstaniem chłopskim 2019.

Protest rolników kończy się. Większość zablokowanych dróg jest już przejezdna

Najwięcej protestów odbyło się w Wielkopolsce, pikiety i blokady trwały też między innymi w województwach łódzkim, podlaskim, mazowieckim i śląskim. W czasie protestu rolników tamowano ruch, jadąc długimi odcinkami dróg krajowych w kolumnach ciągników, albo blokowano przejścia dla pieszych. W miejscowości Sieradz protestujący rolnicy wysypali na drogę kapustę.

Zakończyły się protesty między innymi na trasach Jarocin-Pleszew, Kórnik-Środa Wielkopolska w województwie wielkopolskim, przejezdne jest także rondo w Lipnicy w kujawsko-pomorskiem, trasa Srock-Piotrków Trybunalski w Łódzkiem oraz w Świętokrzyskiem - w Lipniku między Opatowem a Sandomierzem. Rolnicy nie blokują już też obwodnicy Radzynia Podlaskiego w Lubelskiem na drodze krajowej 19. Kończą się też pikiety i protesty w rejonie Inowrocławia w kujawsko-pomorskim. Protesty odbywają się jeszcze w kilku lokalizacjach.

Rolnicy będą protestować dalej. Zapowiedzieli "oblężenie Warszawy"

Rolnicy zapowiedzieli, że dzisiejszy protest nie jest ich ostatnim słowem. Na 6 lutego zaplanowali "oblężenie Warszawy", domagają się wsparcia ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Zgodnie z zapowiedziami Agrounii, w pierwszą środę lutego pod Pałac Prezydencki przyjedzie kondukt żałobny polskiej wsi.

Więcej o:
Komentarze (46)
Protest rolników kończy się, ale organizatorzy akcji zapowiadają "oblężenie Warszawy"
Zaloguj się
 • mood_indygo

  Oceniono 22 razy 14

  nastepnym razem moze posluchacie rozumu, nie dobrodzeja z ambony. NIe jestem w stonie znalezc w sobie dla rolnikow wspolczucia......jedna z grup spolecznych co nas w pisowskie bagno wepchnela

 • tom_aszek

  Oceniono 12 razy 8

  "Rolnicy zapowiedzieli, że dzisiejszy protest nie jest ich ostatnim słowem. Na 6 lutego zaplanowali "oblężenie Warszawy"

  Cives Varsoviae! Agricolae ante portas!

  A poważniej: ciekawe ilu z protestujących głosowało na PiS (nie tylko w 2015 ale i ostatnio, w samorządowych)?

 • aqua7x

  Oceniono 6 razy 6

  dlaczego warszawy? a nie wystarczy wiejskiej i nowogrodzkiej?

 • zarliwy

  Oceniono 4 razy 4

  Czy możecie "żywiciele" mi wyjaśnić, w jaki sposób - my zwykli mieszkańcy Świrlandii was skrzywdziliśmy?! Dlaczego po ciężkim dniu pracy nie możemy spokojnie dojechać do domu, dlaczego jadąc w sprawach służbowych na spotkanie nie mogę dojechać na czas i to ja muszę prosić o wyrozumiałość kontrahentów? Przecież to nie my na ubezpieczenie płacimy grosze, jeśli źle zainwestujemy nikt nam nie zwraca w ramach dopłat. Przecież o nie my skłóciliśmy się z całym światem przez co jako państwo staliśmy się niewiarygodni. Jedźcie do tych, których stronę trzymacie. Siedziba KC PiS wraz z I sekretarzem mieści się w Warszawie na ul. Nowogrodzka 84/86, czynny pn. - pt. 9.00 - 17.00 Telefon: 22 621 50 35

 • macgyver_2019

  Oceniono 3 razy 3

  Mam pytanie jak wytoczyc sprawę cywilną rolnikom za utrudnienia na drodze i blokady w związku z czym podniosłem wymierne szkody z tego tytulu, nie mówiąc już o stracony czasie i przepalonych dodatkowo litrach benzyny. Czy ktoś już próbował założyć taka sprawę, lub jest gdzieś protest zbiorowy w tej sprawie?

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 9 razy 3

  I dobrze, że zaczęli przed startem wiosennych polówek.
  W TVPis o waszych protestach nic, Za to mowy zbawcy o walce z korupcją na okrągło.
  Wiecie kochani, to wina Tuska, że jak wam coś zaplonuje, to nie możecie sprzedać.
  A jak zgodnie z obietnicą UE przytną dopłaty, to nie będziecie mogli nawet kupić.
  W rekompensacie dostaniecie elektryczne ursusy.
  Najpierw dogadajcie się między sobą, bo przegracie

 • kanonia1939

  Oceniono 15 razy 3

  Już wszystkie zdechłe krowy sprzedali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX