Prognoza pogody na dziś - wtorek 29 stycznia. Uwaga na oblodzone drogi

Prognoza pogody na dziś - wtorek 29 stycznia. Synoptycy przewidują śnieg, a lokalnie także zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda nie będzie dziś dla nas łaskawa - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla większości województw.

Temperatura. Na większości termometrów w kraju wartości dodatnie

Wtorek 29 stycznia będzie dniem chłodnym. W przeważającej części kraju temperatura będzie dodatnia, ale w niektórych regionach na termometrach zobaczymy wartości ujemne. Najcieplej będzie dzisiaj na zachodzie i południu Polski - w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Katowicach i Krakowie odnotujemy 2 stopnie na plusie. Najzimniej będzie na terenach podgórskich, m.in. w Zakopanem i Jeleniej Górze, gdzie termometry wskażą tylko -1 stopień Celsjusza.

Opady. Przelotny śnieg na całym terenie kraju

Synoptycy zapowiadają, że niebo zakryje się dziś gęstymi chmurami, a przejaśnień będzie niewiele. Chmury te przyniosą ze sobą przelotne opady śniegu, które będziemy obserwować na całym terenie kraju. Na krańcach północno-wschodnich możliwe jest także wystąpienie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że lokalnie wystąpią także zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na oblodzenie i marznące opady

Ilość wydanych przez IMGW ostrzeżeń meteorologicznych pokazuje, że pogoda nie będzie dziś sprzyjać kierowcom - trudne warunki atmosferyczne mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu aż w 11 województwach. Oblodzenie dróg prognozuje się dla województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach powinniśmy uważać także z uwagi na marznące deszcze. We wszystkich wymienionych województwach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Prognoza pogody na dziś - wtorek 29 stycznia. Uwaga na oblodzone drogi
Zaloguj się
 • 8zorro

  0

  Ferie "biednych" nauczycieli:Dwie moje siostry A. mają już ferie. To woj.mazowieckie.

  2. A. po feriach ma upragniony udpz, a 4. A. wyleciała z rodziną na Dominikanę.

  updz - roczny suto płatny urlop dla poratowania zdrowia dla nauczycieli

 • liczygrosz

  Oceniono 1 raz -1

  Zapomnieli dopisac, ze oblodzone drogi to wynik dobrej zmiqny wg PIS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX