Naftalina. Po sobotniej konwencji KO to s這wo jest odmieniane przez wszystkie przypadki

Na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej pad造 powa積e obietnice i postulaty, na ko鎍u og這szona zosta豉 Deklaracja Styczniowa. Jednak chwil po tematem numer jeden sta豉 si... naftalina. W ci庵u kilku godzin w鈔鏚 sympatyk闚 prawicy uros豉 do rangi symbolu mowy nienawi軼i.

Chodzi o wypowiedź Ewy Kopacz na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, a konkretnie PO i Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej.

Ewa Kopacz: Czuć od was naftalinę

- Tym wszystkim, którzy próbują nas pozbawić możliwości osobistego wyboru i równego traktowania, mówimy jedno: jesteście śmiesznie nieaktualni, czuć od was naftaliną. Nauczcie się wreszcie żyć w społeczeństwie równych kobiet i mężczyzn, nauczcie się żyć w Europie - powiedziała była premier.

Mimo że na konwencji dużo mówiło się o sprawach ważnych: przemocy wobec kobiet, nierównościach czy otwartym społeczeństwie, a na jej końcu ogłoszono Deklarację Styczniową z postępowymi obietnicami, teraz karierę robi przede wszystkim naftalina Ewy Kopacz. Jeszcze w sobotę portal tvp.info w artykule na temat spotkania wymienił słowa Kopacz jako przykład mowy nienawiści. "Mowa nienawiści na konwencji Koalicji Obywatelskiej: „Jesteście śmieszni, czuć od was naftaliną" - brzmi tytuł na portalu.

Ziemkiewicz pokazuje perfumy

Na Twitterze ze słów Kopacz zadrwiła z kolei Aleksandra Jakubowska. Była posłanka lewicy opublikowała zdjęcie swoich perfum. "To co, Drogie Panie? Może pokażemy pani Kopacz, czym pachniemy?" - napisała.

Akcja z hashtagiem "naftalina" szybko została podchwycona na prawicy. Swoje perfumy pokazały m.in. posłanka PiS Anna Kwiecień czy dziennikarka Magdalena Urchaniuk-Gadowska.

Flakonikiem pochwalił się nawet Rafał Ziemkiewicz. "Skoro nastał czas wyznań, czym kto pachnie, wrzucam i ja moją ulubioną #naftalina Wybieram tę akurat żeby nie robić krypciochy, bo i tak na terenie UE nie do nabycia" - napisał publicysta.

Neumann: Nie porównujmy z "Wiadomościami"

Słowa o naftalinie musiały poruszyć do żywego Pawła Szefernakera, sekretarza stanu w MSWiA. "Takie dni jak dzisiejszy i takie słowa jak te o naftalinie przypominają, jak ważne są: ciężka praca, pokora i mobilizacja Zjednoczonej Prawicy, by nie powrócili do władzy politycy tacy jak Ewa Kopacz" - napisał minister.

Kwestia naftaliny stała się na tyle poważna, że przytoczył prowadzący program "Kawa na ławę". Wątek pojawił się akurat w momencie, gdy poseł Sławomir Neumann mówił o brutalizacji języka w mediach publicznych. - Pan przeciwstawia to temu, co słyszy pan o 19.30 w "Wiadomościach"? Albo temu, co mówią w mediach publicznych o opozycji, o prezydencie Adamowiczu, o sędziach? To nie jest symetryzm, takimi słowami uważa pan, że wszyscy są winni. Nie są wszyscy, wszyscy nie zabili - mówił rozemocjonowany Neumann.

Tak z kolei sprawę z naftaliną skomentował dziennikarz Konrad Piasecki: "Jeśli użycie słowa "naftalina" ma być symbolem brutalizacji walki politycznej, to znaczy, że dokonała się mentalna rewolucja. I obyśmy w niej wytrwali"

Wi璚ej o:
Komentarze (528)
Naftalina - po sobotniej konwencji KO to s這wo jest odmieniane przez wszystkie przypadki
Zaloguj si
 • mehinacu0

  Oceniono 142 razy 112

  S逝sznie prawdziwe Polki i Polacy si璕aj po supermocne perfumid豉. Widz w tym szans na zabicie specyficznego zapachu naftaliny. Kopacz trafi豉 w punkt, dlatego taki b鏊 i krzyk.

 • sailor2016

  Oceniono 108 razy 90

  Nie jestem sympatykiem PO i pani Kopacz ale trafi豉 w punkt. Natomiast pan Ziemkiewicz powinien te perfumy rozda w鈔鏚 cz這nk闚 piSS bo faktycznie od nich zalatuje.

 • gragos

  Oceniono 89 razy 71

  Pisowcy nie znaj poj璚ia metafora, czemu si nie dziwi. W ko鎍u swoim wyznawcom od lat obja郾iaj 鈍iat 這patologicznie metod zero jedynkow. Zamieszczanie zdj耩 z u篡wanymi przez siebie perfumami jest s豉be. Czy pani Jakubowska sekunduje PISowi w nadziei, 瞠 dzi瘯i temu wkr鏒ce ponownie b璠zie sta na lepsze kosmetyki?

 • fakiba

  Oceniono 78 razy 62

  Jak Szachrmacherkowi si nie podoba這 to znaczy 瞠 jest w porz康ku

 • kocham.tuska

  Oceniono 69 razy 53

  Naftalina w porownaniu z "zdradzieckie mordy", "drugi sort" i kilka fajnych cytatow slynnej Pani Profesor.......

 • Jo磨n Ba磨n

  Oceniono 64 razy 50

  Pisoirki, jak zwykle. Zostali na poziomie przedszkolaka. Kto m闚i o naftalinie ale oni nie kumaj my郵enia abstrakcyjnego, tylko wyci庵aj buteleczki z perfumami, 瞠by udowodni to, buteleczk perfum to ,czego buteleczk perfum udowodnic si nie da . Dzieci z podstaw闚ki wiedz czym jest sarkazm ,czyli ironia. Chcecie radzi 40 milinowym krajem, ale chyba najpierw trzeba i嗆 do szk馧, nauczy si my郵e i mie refleksje.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX