Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 28 stycznia. Czeka nas ocieplenie i dużo deszczu

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 28 stycznia. Wychodząc z domu, zabierzmy ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

Meteorolodzy przewidują, że 28 stycznia będzie dniem dość ciepłym, ale obfitującym w opady.

Temperatura. W poniedziałek dalsze ocieplenie

Temperatura niemal w całym kraju przekroczy 0 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie dziś na południowym zachodzie - we Wrocławiu i w Opolu na termometrach zobaczymy nawet 5 stopni na plusie. 28 stycznia najzimniej będzie w Suwałkach - tam termometry wskażą tylko -1 stopień Celsjusza. Jest to jedyne miasto, dla którego prognozuje się dzisiaj ujemną temperaturę.

Mapa temperatury 28.01.2019rMapa temperatury 28.01.2019r Gazeta.pl

Opady. IMGW prognozuje deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Synoptycy przewidują, że dzisiejszy dzień będzie obfitował w różnego rodzaju opady. Na zachodzie Polski możemy spodziewać się deszczu, na Wybrzeżu śniegu, a w pozostałej części kraju - deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia w okolicach Białegostoku może spaść także marznący deszcz, który będzie powodował gołoledź. Jeżdżąc samochodem w okolicach stolicy województwa podlaskiego zachowajmy szczególną ostrożność. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na śliskie drogi!

IMGW przewiduje, że tego dnia zagrożenie stanowić mogą marznące opady deszczu oraz oblodzenie. Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia obowiązują w połowie województw - marznące opady deszczu możemy obserwować w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, małopolskim, śląskim i opolskim, z kolei oblodzone drogi utrudniają jazdę kierowcom podróżującym przez województwo dolnośląskie. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 28 stycznia. Czeka nas ocieplenie i dużo deszczu
Zaloguj się
 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro artykuł firmuje UZ Nie śmiałem się z nim nie zapoznać wspaniała informacja pełna można tylko dodać, że według nowopowstałej ustawy o handlu najbliższa niedziela będzie nie handlowa

 • lewus

  0

  ten który pisał tą kłamliwą pogodę to zapraszam do Pszowa tem. - 2 i od rana PADA ALE ŚNIEG
  IDŹ SIĘ CHŁOPIE UTOP DOPÓKI NIE ZAMARZŁO NA FEST A NIE KŁAM TYMI TWOIMI PIERDOŁKAMI KŁAMLIWYMI ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX