61-latka z Zabrza pochwaliła atak na Pawła Adamowicza. "Nie spodziewała się konsekwencji karnych"

Mieszkanka Zabrza godzinę po ataku na Pawła Adamowicza napisała w internecie, że popiera to, co zrobił Stefan W. Nie spodziewała się, że do jej drzwi zapuka policja, a ona odpowie za swój wpis karnie.

Policja z Zabrza poinformowała, że zatrzymała 61-letnią mieszkankę miasta. Postawiono jej zarzut pochwalania zbrodni. Zabrzanka napisała na jednym z portali internetowych, że pochwala brutalną napaść na Pawła Adamowicza. Zrobiła to godzinę po ataku na prezydenta Gdańska.

Jak pisze zabrzańska policja, 61-latka była zaskoczona. "Kobieta nie spodziewała się odpowiedzialności karnej za umieszczenie wpisu" - czytamy. Oskarżona od razu się przyznała i dobrowolnie poddała się karze. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. 

W ostatnich tygodniach policja ze wzmożoną siłą monitoruje wszystkie przejawy takich zachowań. Pod koniec tygodnia informowaliśmy, że policja zatrzymała już 20 osób, które po śmierci Pawła Adamowicza groziło innym politykom. W Warszawie zatrzymano 72-latka, który zadzwonił na numer alarmowy i groził Andrzejowi Dudzie, a w Gdańsku 48-latka, który groził Donaldowi Tuskowi. Zatrzymano także liczne osoby, które umieszczały w internecie wpisy o takim wydźwięku. 

Groźby karalne. Policja ostrzega

Policja w Zabrzu apeluje o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Przypominają, że choć wiele osób nie traktuje poważnie gróźb na portalach internetowych, to policja ma na ten temat inne zdanie. 

"Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w każdej takiej sytuacji, na wniosek osoby poszkodowanej, mogą im grozić poważne konsekwencje prawne. Osoby takie nie mogą czuć się bezkarnie" - informuje policja. 

Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej. 

Więcej o:
Komentarze (408)
61-latka z Zabrza pochwaliła atak na Pawła Adamowicza. "Nie spodziewała się konsekwencji karnych"
Zaloguj się
 • malalyna

  Oceniono 208 razy 196

  zapukają do 61 latki, 72 letniego emeryta i im podobnym, ale kiedy stawia się szubienice, wystawia polityczne akty zgonu to do młodych "byków" z MW lub ONR gaciami trzęsą ze strachu żeby wejść.

 • krynolinka

  Oceniono 163 razy 145

  Ponad trzy lata nie potrafi PiS z Międlarem porządku zrobić. Może w tym temacie droga policjo coś uczynicie?

 • antropoid

  Oceniono 105 razy 95

  Widocznie bidula myślała, że jak PiSsuarom wolno wszystko chlapać, to i jej...
  A tu przeca rok wyborczy...

 • baska_w5

  Oceniono 94 razy 80

  Szkoda, że musiała wydarzyć się tragedia, by zaczęto monitorować zachowania i wypowiedzi nienawistne, grożby itp. Dobrze by było, by dotyczyło to także wypowiedzi i zachowań członków PiS.

 • konigin

  Oceniono 72 razy 70

  A czemu sie mialo spodziewac skoro upanstwowiona szczujnia i jej trolle wypisuja i glosza jeszcze gorsze rzeczy i nie ponosza zadnej konsekwensji? Babcia myslala, ze skoro jej Idole moga to ona tez.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 64 razy 58

  KIEDY WSADZICIE GŁÓWNEGO HEJTERA , SIEWCĘ NIENAWIŚCI W POLSCE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO I JEGO SŁUGUSÓW Z TVP: KURSKIEGO, ZIEMCA, CHOJECKĄ, RACHONIA, HANDLARZA STARYMI SAMOCHODAMI I CEGIEŁKAMI WIELEBNEGO RYDZYKA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX