Urzędniczka od prowokacji z żarówką stanie przed sądem. Za prowadzenie źle oświetlonego auta

O Bartoszycach zrobiło się głośno, gdy rezolutne urzędniczki próbowały zastawić pułapkę na lokalnego mechanika. Kobiety udawały, że potrzebują pomocy, żeby później wlepić mandat. Jedna z nich stanie teraz przed sądem za jeżdżenie bez prawidłowego oświetlenia.

Pracownice Urzędu Skarbowego w Bartoszycach przeprowadziły prowokację. Udawały klientki warsztatu samochodowego, które mają problem z autem. Po namowach, mechanik zgodził się im pomóc, mimo że zakład oficjalnie był już zamknięty. Wymienił kobietom żarówkę na swoją własną, a za wykonaną przysługę chciał 10 złotych. Wtedy wyszło na jaw, że to prowokacja skarbówki - mechanik dostał 500 zł mandatu.

Sprawy sądowe trwały przez kilka miesięcy. Sąd kilkukrotnie uznawał mechanika winnym, ale odstępował od kary. Taki wyrok podtrzymał też sąd drugiej instancji w listopadzie.

Bartoszyce. Urzędniczka od żarówek stanie przed sądem

Po tym jak o prowokacji urzędu Skarbowego w Bartoszycach zrobiło się głośno, w internecie wrzało. W sprawę zaangażował się dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. W grudniu poinformowano, że naczelniczka Urzędu Skarbowego w Bartoszycach została zwolniona, a powodem było jej zamieszanie w sprawę.

Pracownice, które przeprowadziły prowokację również nie uniknęły konsekwencji. W listopadzie policja zawnioskowała do Sądu Rejonowego w Bartoszycach o ukaranie jednej z urzędniczek. Jak udało nam się ustalić, podczas przesłuchania kierująca pojazdem nie zaprzeczyła, że sama wykręciła żarówkę

W środę Dziennik.pl, poinformował, że kobieta na pewno stanie przed sądem. Powód? Kierowanie pojazdem bez należytego oświetlenia. Podkom. Łukasz Grabczak z bartoszyckiej komendy mówi, że we wniosku nie określono wysokości lub rodzaju kary, o którą wnioskuje policja. 

Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Bartoszycach na posiedzeniu niejawnym. 

Więcej o:
Komentarze (184)
Urzędniczka od prowokacji z żarówką stanie przed sądem. Za prowadzenie źle oświetlonego auta
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 68 razy 66

  A ten pan z PiS, co za 1 zł chciał bank - to puścili go z aresztu?
  No tak - w końcu "1 zł" - znikoma szkodliwość społeczna ..

 • g.lesio

  Oceniono 43 razy 43

  W tym wypadku debilizm został ukarany ale przeważnie takie sprawy nie kończą si e pozytywnie.
  Często jeszcze większe nonsensy jakoś uchodzą urzędnikom na sucho bo części się wydaje, że to oni decydują o prawie.

 • fragola50

  Oceniono 37 razy 37

  Aby skutecznie kogoś wrobić potrzeba inteligencji, ale owej zabrakło paniusi urzędniczce.

 • rw1270

  Oceniono 32 razy 30

  Z jednej strony jest jakas satysfakcja, bo mendom nalezy sie kara, ale z drugiej smutna konkluzja, ze nadgorliwi urzednicy kosztowali caly kraj dziesiatki tysiecy zlotych wydanych na koszty sadowe (wielokrotne rozprawy), policyjne i administracyjne, tylko dlatego, ze chcialy sie wykazac "wykrywalnoscia" nieprawislowosci i wlepic kilkaset zlotych mandatu, w dodatku sprowokowanego poprzez udawanie potrzebujacych. Wlos sie jezy na glowie, takie rzeczy mozliwe tylko w bizancjum i podobnych post-sowieckich wytworach.

 • norman67

  Oceniono 32 razy 26

  To jest tępota kadr PiS-u, które żeby się wykazać organizują "prowokację" i niszczą lokalne więzi społeczne. Generalnie baby i tak mają "prze..ne", a numer pójdzie w pokolenia. Najlepsze co mogą zrobić to wyprowadzić się na Śląsk do Kałuży.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 22

  Brawo tak trzeba zwalczać reżimowych towarzyszy z PiS zajęty h prześladowaniem obywateli

 • motyw4

  Oceniono 19 razy 19

  Inteligencją to te panie się nie wykazały - jak się chce z kimś iść na wojnę, to trzeba sobie w razie czego zabezpieczyć tyły a nie samemu się podkładać.

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 19

  Ta urzędniczka to kwiat PiSu. Jej charakterystyka odpowiada wzorcowemu obrazowi kandydata do legitymacji partyjnej. PZPR PiS musi bronić jej wszelkimi siłami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX