"Zimna wojna" idzie jak burza. Aż 3 nominacje do Oscarów, ale fanom zabrakło jeszcze jednej

Film Pawła Pawlikowskiego dopiero co został nagrodzony "europejskimi Oscarami" teraz ma szansę na prawdziwego Oscara. A nawet trzy, bo właśnie w tylu kategoriach otrzymał nominacje.

Zimna Wojna otrzymała trzy nominacje do Oscarów. Film Pawła Pawlikowskiego będzie walczył o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach:

 • najlepszy film nieanglojęzyczny,
 • reżyseria,
 • najlepsze zdjęcia. 

O Oscara w kategorii filmu zagranicznego "Zimna wojna" będzie walczyć m.in. z czarno-białym obrazem "Roma" w reżyserii Alfonsa Cuarona. Cuaron został także nominowany za reżyserię, podobnie jak Paweł Pawlikowski. Pozostali reżyserzy nominowani do Oscara to Spike Lee, Yergos Lanthimos i Adam McKay.

"Roma" będzie też walczyć z "Zimną wojną" w kategorii "najlepsze zdjęcia", w której nominację przyznano Łukaszowi Żalowi.

Joanna Kulig bez nominacji do Oscara

Ci, którzy po cichu liczyli na nominację dla Joanny Kulig, zawiedli się. - Do pełni szczęścia zabrakło tylko nominacji dla Pani - brzmi jeden z komentarzy na Instagramie aktorki. - Joasiu, ten film bez Ciebie nie istnieje - to kolejny.

Polka przegrała walkę z takimi gwiazdami jak Yalitza Aparicio, Lady Gaga, Glenn Close czy Olivia Colman. Krytyk filmowy Łukasz Muszyński w rozmowie z Gazeta.pl uzasadniał, czemu Kulig musiała tym razem ustąpić Yalitzie Aparicio z "Romy". Jego zdaniem, "Roma" miała kosztowną "kampanię oscarową", która obejmowała drogie prezenty dla filmowców. Więcej w wideo powyżej.

Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego.

Polecamy też:

Więcej o:
Komentarze (73)
"Zimna wojna" idzie jak burza. Aż 3 nominacje, ale fanom zabrakło jeszcze jednej
Zaloguj się
 • philosophe

  Oceniono 23 razy 15

  Najpierw Polaczki atakowaly Pawlikowskiego za jego pochodzenie zydowskie i ukazanie prawdziwych zdarzen dot. szmalcownictwa, a teraz pisza, ze "my" tzn. "my Polacy" dostaniemy Oscara. Polski cyrk.

 • gragos

  Oceniono 15 razy 11

  Joanna Kulig i bez tej nominacji może czuć się zwyciężynią. Wielki talent aktorski, ujmująca osobowość i pracowitość sprawiły, że jej nazwisko znane jest teraz w branży w Europie i w Stanach. Kibicuję jej karierze, cieszę się z jej sukcesów i wierzę, że będzie obsadzana w wielu ciekawych, międzynarodowych projektach (a takie też już ma na swoim koncie).

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 10

  Typowo polackie wygibasy pana Muszyńskiego Łukasza: nasi byli świetni, ale tamci płacili nad (a pewnie i pod, znamy takie numerasy, no nie?) stołem, to więcej dostali....
  Ale my i tak z ziemi wolskiej do wolskiej, oraz ukochane dzieci Panienki Częstochowskiej.
  My som najlepsze, a kto nam wbrew, my temu w brew...
  Kibolska etyka, panie Muszyński.
  Żenujące.

 • tk101010

  Oceniono 9 razy 7

  Oczywiście gratuluję ale chciałbym dożyć czasu kiedy będzie nominacja dla polskiego filmu, którego treścią nie będzie pokazanie strasznej wojny, stalinizmu, komuny czy innego bólu jednostki na tle cierpienia reszty ludu. Wierzę, że doczekam.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 8 razy 6

  "Zimna Wojna"? A czemu nie "Smoleńsk"???

 • to.ten.cham

  Oceniono 5 razy 5

  Gratuluje, super. Ja sie niestety na filmie nudzilem, takie romansidla jednak nie sa dla mnie, ale ciesze sie z sukcesu Polakow.

 • marooszka

  Oceniono 6 razy 4

  Fakt, że Joanna wzięła na klatę ten film. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś inny zrobiłby tę rolę lepiej.
  Nie znam propozycji konkurencji, więc nie będę się wypowiadać na temat szansy "wojny" na statuetkę. Nominacja sama w sobie też jest sukcesem, trzymam kciuki!!!

 • hansolo88

  Oceniono 10 razy 4

  Pani Joanna nie jest jakaś super piękna czy tam seksowna. Uroda i seksualizm są dla takiej kobiety przyziemne. Ona jest hipnotyzująca, urzekająca. Oglądając jej kreację w Zimnej Wojnie, modliłem się by ten film nigdy się nie kończył, i jednocześnie dziękowałem Stwórcy, że urodziłem się heteroseksualnym mężczyzną i mogę p. Joannę podziwiać :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX