Wpadka TVP3 podczas transmisji pogrzebu Pawła Adamowicza. "Stado pawianów musi trzymać się razem"

Podczas transmisji sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w TVP3 doszło do pomyłki. Na ekranie pojawiły się napisy pochodzące z filmu przyrodniczego. Telewizja Polska przysłała nam wyjaśnienie.

Pani Karolina z Gdańska kilka dni temu udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia transmisji pogrzebu prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Transmisja, którą oglądała pani Karolina, była emitowana w TVP3 Gdańsk.

Na ekranie można było zobaczyć napisy pochodzące z filmu przyrodniczego. "Stado pawianów musi trzymać się razem", "Najwyraźniej pora opuścić to miejsce", "Małpy rozchodzą się" i "Stado pawianów powiększyło się o nowych członków".

Próbowaliśmy uzyskać komentarz od dyrektor TVP3 Gdańsk Joanny Strzemiecznej-Rozen. W sekretariacie usłyszeliśmy jednak, iż nie będzie wypowiadała się w tej sprawie. Skierowano nas do Centrum Informacji TVP, do którego wysłaliśmy e-maila z pytaniami. 

TVP: natychmiast interweniowaliśmy

"W związku z uroczystościami pogrzebowymi ś.p. Pawła Adamowicza, podjęta została decyzja by 19 stycznia 2019 r. program TVP3 Gdańsk został wyłączony z pasma wspólnego dla wszystkich Oddziałów TVP, w celu umożliwienia transmisji uroczystości" - odpisała nam telewizja.

"Ci z widzów TVP3 Gdańsk, którzy w tym czasie włączyli za pomocą telegazety tryb dla słabosłyszących i niesłyszących, mogli zobaczyć napisy pochodzące z innego programu, emitowanego w paśmie wspólnym" - opisali pracownicy Centrum Informacji TVP. 

"Natychmiast po stwierdzeniu tego faktu interweniowaliśmy, a napisy zostały zdjęte. Na bieżąco informowaliśmy też telefonujących trójmiejskich widzów o możliwości samodzielnego wyłączenia napisów w telewizorach" - czytamy w wyjaśnieniu, jakie przysłała nam telewizja. 

"Błąd ludzki"

Pani Karolina z kolei opublikowała na Facebooku wyjaśnienie od pracownika TVP3 Gdańsk. W wiadomości udostępnionej przez nią czytamy, że "nie było to w żaden sposób zamierzone" i "był to ludzki błąd, popełniony w technice w Warszawie, najprawdopodobniej pod wpływem stresu i pod presją czasu". W wiadomości czytamy także, że TVP3 Gdańsk będzie prosiło o wyjaśnienia w Centralnej Emisji w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (286)
Wpadka TVP3 podczas transmisji pogrzebu Pawła Adamowicza. "Stado pawianów musi trzymać się razem"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 72

  Ostro poszli! Zwłaszcza jeśli się te pawiany pojawiły pod tym konkretnym ujęciem..

 • tcas

  Oceniono 77 razy 65

  TVPiS cała jest jednym wielkim "błędem ludzkim" w wykonaniu pachołków nadanych przez obecnego "prezesika" Jacka K.

 • koment7

  Oceniono 60 razy 50

  Ale tym razem TVPIS trafiło celnie z komentarzem w Głódzia. Kazanie wygłosił takie, aby nikogo z kolegów z PIS nie urazić.

 • antonikarcz

  Oceniono 58 razy 44

  Ale sobie ktoś w szczujni ulżył i pojechał po abp. i kościele.

 • burackwlakierkach

  Oceniono 50 razy 40

  Rozumiem, że to instrukcje dla pisiorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX