Michał Rachoń z TVP Info pozywa Krzysztofa Skibę. Poszło o wpis na Facebooku

Dziennikarz TVP Michał Rachoń skierował do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko muzykowi Krzysztofowi Skibie - podaje portal Niezależna.pl. Powodem jest wpis, który satyryk umieścił kilka dni temu na Facebooku.

"Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza" - napisał 15 stycznia na swoim fanpage'u na Facebooku satyryk i członek zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba.

Napastliwi 'reporterzy' tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord. Oszustwa propagandy PiS takie jak twierdzenie, że Adamowicz reprezentuje niemieckie interesy, jest złodziejem, zdrajcą itd .przygotowały podłoże psychologiczne do tego mordu

- dodał.

Jak podaje portal Niezalezna.pl, wymieniony we wpisie Michał Rachoń, prezenter programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info, złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Skibie. Pozew dotyczy pomówienia. Oznacza to, że Krzysztofowi Skibie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet więzienie.

Kilka dni temu prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że Telewizja Polska będzie kierowała pozwy za "fałszywe oskarżenia o jakikolwiek związek telewizji" ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Z kolei według nieoficjalnych informacji Michał Rachoń został odsunięty w ostatnich dniach od prowadzenia programów "Minęła dwudziesta" i "Woronicza 17" w związku z emisją kontrowersyjnej "dobranocki" o WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (415)
Michał Rachoń z TVP Info pozywa Krzysztofa Skibę. Poszło o wpis na Facebooku
Zaloguj się
 • bestcjanek

  Oceniono 148 razy 136

  Zostać zawieszonym, a potem złożyć pozew przeciw komuś, kto cię ocenia tak samo jak przełożony który cię zawiesił. Zaiste paradne:)

 • aker66

  Oceniono 134 razy 126

  Ten chachoń gdzieś na korytarzach telewizji zgubił coś takiego jak honor i pewnie nawet o tym nie wie, bo nigdy mu nie był potrzebny

 • fakiba

  Oceniono 108 razy 90

  Ty sobie rękę podaj z Cejrowskim i Krychą , jesteś taki sam "siurak"

 • kemor234

  Oceniono 95 razy 79

  To, że pozwał Skibę nawet da się zrozumieć.
  Tylko jak udowodni Sądowi, że jest obiektywnym dziennikarzem ???????
  No chyba, że Sąd nie będzie chciał. Udowodnienia. Bo już wie ...

 • donmarek

  Oceniono 63 razy 59

  Rachoń dziennikarzem ??? Czy naprawdę nie mógł nikt przeczytać tego przed publikacją ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX