80-latek trzymał pod łóżkiem uzbrojony granat i karabin. Groził bronią rodzinie i wójtowi

80-letni mieszkaniec gminy Kraśnik został zatrzymany przez policję po tym, jak pod jego łóżkiem znaleziono m.in. granaty, karabin, rewolwery, pistolety i ponad 140 sztuk amunicji. Usłyszał też zarzuty za znęcanie się nad żoną i wysyłanie gróźb do wójta swojej gminy.

Lubelska policja przeszukała jednorodzinny dom w jednej z miejscowości w gminie Kraśnik po tym, jak dostała zawiadomienie o tym, że jeden z mieszkańców posiada nielegalnie broń palną.

80-latek trzymał pod łóżkiem granaty i karabiny

Policjanci znaleźli w pokoju 80-latka tekturowe pudełko pod łóżkiem. W środku był granat oraz dwa niezidentyfikowane metalowe pakunki z lontem. Po dokonaniu tego odkrycia, mieszkańcy zostali szybko ewakuowani, a na miejsce wezwano saperów z grupy antyterrorystycznej z Lublina.

Pirotechnicy potwierdzili, że w istocie w pudełku pod łóżkiem znajdował się uzbrojony granat bojowy. Policja uspokaja, że zawartość pudełka, w tym niezidentyfikowane obiekty, została zneutralizowana dla bezpieczeństwa.

To nie koniec szokujących znalezisk - następny w kolejce był kolejny granat, tym razem nieuzbrojony. Do tego policjanci zlokalizowali kilka pistoletów, rewolwerów, karabin i zapas amunicji składający się z ponad 140 sztuk nabojów.

Zarzuty dla 80-latka

Policja pojechała na miejsce po tym, jak po pomoc zgłosiła się zastraszona żona 80-latka - donosi Polsat. Mężczyzna groził bronią nie tylko małżonce, ale także swojemu synowi.

Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała:

Usłyszał trzy zarzuty: dotyczące gróźb kierowanych wobec wójta gminy Kraśnik, drugi zarzut to posiadanie różnych jednostek broni oraz usłyszał zarzut znęcania się nad żoną.

Właściciel arsenału został zatrzymany, a później na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Za samo nielegalne posiadanie broni grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (68)
80-latek z Lubelszczyzny trzymał pod łóżkiem uzbrojony granat i karabin
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 28 razy 14

  Żołnierz wyklęty :-)
  Dobrze że kury przestał kraść :-)

 • tetradrachma

  Oceniono 15 razy 11

  Moj ojciec, stary legionista, do 48 podobny "arsenał" trzymał w sąsieku !

 • unterhose

  Oceniono 11 razy 7

  Dożywocie za przeróbki? Posiadanie takiego spawanego arsenału jak te rewolwery, przeróbka z gazówek, karabin przeróbka z wiatrówki ze zamkiem mosina. Powinien dostać medal za odwagę, że kiedykolwiek odważył by strzelać z tego.

 • tenare

  Oceniono 9 razy 7

  Bohater. Nie złożył broni.
  Nie dał się rozbroić przez komunistów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX