Onet: policja z Gda雟ka ostrzega豉 przed Stefanem W. Informacje mia造 komendy w ca造m kraju

Portal onet.pl ujawnia, 瞠 policja z Gda雟ka mia豉 informowa jednostki w ca造m kraju, 瞠 Stefan W. po wyj軼iu na wolno嗆 mo瞠 dokona kolejnego napadu na bank, i to przy u篡ciu ostrego narz璠zia.

"Komendant policji z Gdańska zalecił, by w przypadku zaistnienia tego typu przestępstwa gdziekolwiek na terenie Polski od razu typować Stefana W. jako sprawcę" - czytamy w Onecie.

Wydział Operacyjno-Rozpoznawczy miał dowiedzieć się, że Stefan W., oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza, po wyjściu na wolność ma zamiar dokonać kolejnego napadu na bank, tym razem przy użyciu maczety lub podobnego narzędzia. Podano też dokładną datę i godzinę wyjścia W. na wolność. W notatce - jak podaje Onet - nie ma informacji, jak funkcjonariusze pozyskali tę wiedzę.

Autor dokumentu "wnioskował, by w przypadku odnotowania na terenie Polski przestępstwa podobnego do tego, jakich wcześniej dopuścił się Stefan W., to jego od razu typować jako potencjalnego sprawcę".

Sprawy nie chciała komentować ani Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, ani Prokuratura Okręgowa tamże. Wiadomo jedynie, że śledczy "dokonują ustaleń".
Z kolei zdaniem informatorów Onetu w policji, taka notatka nie jest niczym nadzwyczajnym - policjanci typują sprawców wśród osób, które już wcześniej popełniły podobne przestępstwo, a komendy wymieniają się informacjami.

Kontrola w gdańskiej policji

Już wcześniej donoszono, że matka Stefana W. informowała władze, że jej syn zachowuje się agresywnie. Obawiała się, że może stanowić poważne zagrożenie po wyjściu z więzienia. Co więcej, znajomy oskarżonego o zabójstwo prezydenta Gdańska, zgłaszał, że W. już po wyjściu na wolność miał przejawiać niebezpieczne tendencje. 

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział szczegółową kontrolę działań gdańskiej policji.

Paweł Adamowicz zamordowany

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany nożem przez Stefana W. Z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala, w którym lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o jego życie. W poniedziałek 14 stycznia poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska.

Uroczystości pogrzebowe po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza trwały od czwartku 17 stycznia, gdy trumna z ciałem prezydenta została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Tam ze swoim włodarzem pożegnało się kilkadziesiąt tysięcy gdańszczan. Następnie w piątek wyruszył kondukt żałobny ulicami miasta. Do północy trwało czuwanie, a w sobotę 19 stycznia w południe Adamowicz spoczął w Bazylice Mariackiej.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Wi璚ej o:
Komentarze (208)
Onet: policja z Gda雟ka ostrzega豉 przed Stefanem W. Informacje mia造 komendy w ca造m kraju
Zaloguj si
 • yo1pek

  Oceniono 45 razy 31

  Matka ostrzega豉. S逝瘺a wi瞛ienna ostrzega豉. Policja wiedzia豉, 瞠 po Gda雟ku biega "odbezpieczony granat". Czy jojo, osoba odpowiedzialna za ten bajzel, b璠zie mia cojones 瞠by przyzna si do b喚du?

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 25

  To si porobi這. I jak tu zrzuci odpowiedzialno嗆 na opozycj. Jojo b璠zie musia z Zieli雟kim nie幢e kombinowa. Mo瞠 drug czaszk znajd..

 • mcguirre

  Oceniono 36 razy 24

  Ilu takich Stefanow chodzi po Polsce, kt鏎ych milicja ma g喚boko w dudzie ? Lepiej inwigilowa ludzi w koszulce „Konstytucja”, prawda panie Brudzi雟ki ? Cz這wiek honorowy poda豚y si do dymisji. No tak, honorowy...

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 21

  tyle鄉y si konfetti naci瘭i, 瞠 a dziw, 瞠 naczelnik jojo brudzi雟ki nikogo nie uratowa

  a tak nam obiecywa bezpiecze雟two dla spo貫cze雟twa, po PO

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 31 razy 19

  Je郵i oka瞠 si to prawd, to ciekaw jestem jakiej akrobacji j瞛ykowej b璠zie musia豉 dokona p. Mazurek i TVP, 瞠by przekona ludzi, 瞠 bezczynno嗆 policji to wina "totalnej opozycji".

 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 15

  Jojo zapomnia poinformowa prezydenta Paw豉 Adamowicza i Owsiaka. Takie przeoczenie.
  Nic si nie sta這 Polacy, nic si nie sta這.... nieprawda pisiory?

 • pcat

  Oceniono 17 razy 13

  Przynajmniej dwa 豚y w rz康zie powinny poleciec - Zieli雟ki i Jaki.

 • def11

  Oceniono 19 razy 13

  I co panowie Brudzi雟ki, Ziobro i Jaki ? Kiedy dymisja ?
  Skoro od politycznych oponent闚 w "takich" sytuacjach domagali軼ie si podania do dymisji to.., no przecie tacy jeste軼ie Prawi i Sprawiedliwi !

 • norbertrabarbar

  Oceniono 14 razy 12

  Wiedzieli, ale zamiast pilnowa to stali z boku
  bo im minister zabroni.

  Psie krwie bez honoru.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX