Akcja katowickiej drogówki. W ciągu jednego dnia zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych

Policjanci z katowickiej drogówki przeprowadzili akcję "SMOG". Podczas jednodniowych działań sprawdzali stan techniczny samochodów, a w szczególności zwracali uwagę, czy spełniają one wymagania w zakresie ochrony środowiska.

Przeprowadzona w tygodniu akcja "Smog" miała również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również zasługa niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

W działaniach "SMOG" w Katowicach wzięło udział 59 policjantów, którzy skontrolowali  356 samochodów.  Mundurowi zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów związanych z ochroną środowiska.

Podobne akcje będą kontynuowane.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (230)
Akcja katowickiej drogówki. W ciągu jednego dnia zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych
Zaloguj się
 • kalito

  Oceniono 57 razy 41

  To nie powinna być żadna akcja. To powinna być codzienna rutyna pracy policji. Dość mam tych ich akcji. Połapią trochę przez parę godzin a potem przez pół roku ich nie ma.

 • lepiregenre

  Oceniono 48 razy 36

  Fajnie, tylko dlaczego to jest wyznaczona w kalendarzu akcja a nie codzienna rutyna tych policjantów? Nie jest tajemnicą, że prawie każdy disel w kraju wymaga pilnego remontu. Wpierw ktoś zgodził się na sprowadzenie złomu do Polski, potem cicho siedział, jak wycinali filtry z układu wydechowego, a teraz gdy już nie da się oddychać, to nagle przeprowadza się spektakularną jednodniową akcję i potem jeszcze się to nagłaśnia. Żadna akcja tylko pilna rutyna w obronie życia Polaków.

 • pernila

  Oceniono 41 razy 29

  Czyli co piąte auto - to zachodni złom z wyciętym DPFem. Ale poprawka o DPFach przez Sejm nie przeszła, więc stacje kontroli pojazdów - dalej podbijać będą tzw. "badania techniczne"

 • sztucznypolak

  Oceniono 37 razy 27

  Czyli 20% !
  Taka krzywde zrobic suwerenowi.

 • fryderykus

  Oceniono 26 razy 20

  kiedy ci kierowcy przechodzili przegląd? na przeglądzie nic nie wychwycono..? kiedy się skończy ta prowizorka?

 • dupajasi0

  Oceniono 25 razy 19

  Ciekawe kiedy wpadną na pomysł zrobić akcję źle ustawione światła? ;-)

 • stachkaz47

  Oceniono 27 razy 19

  CO 5 auto to jeżdżący wrak-ale ktoś je dopuszcza do RUCHU.
  A POLICJA nie chce za cholerę wiedzieć KTO.
  KTO TEN ZŁOM REJESTRUJE ZA FORSĘ ??????.
  Same się rejestrują??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX