Jurek Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP. Wygłosił emocjonalne oświadczenie

Jurek Owsiak ponownie jest prezesem Fundacji WOŚP. - Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji - powiedział w emocjonalnym nagraniu po pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Jurek Owsiak złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa w fundacji WOŚP w poniedziałek, 14 stycznia po informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Była to odpowiedź na atak na prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP, kiedy to podczas Światełka do Nieba Stefan W. kilkakrotnie dźgnął Pawła Adamowicza nożem. Rezygnacja Jurka Owsiaka była również reakcją na mowę nienawiści, z którą zmagali się zarówno prezydent Gdańska, Jurek Owsiak, jak i sama WOŚP.

Jurek Owsiak wraca do WOŚP

Chwilę po pogrzebie Pawła Adamowicza Jurek Owsiak opublikował na Facebooku emocjonalne oświadczenie. Poinformował w nim, że znów będzie prezesem fundacji WOŚP. - Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. - powiedział. - Zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok - uzasadnił swoją decyzję, odwołując się do aktów solidarności, które pokazały w ostatnim tygodniu miliony Polaków. - Mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i wystąpień duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści "nie", "nie ma na to naszej zgody" - zaapelował.

Jurek Owsiak zwrócił się do prezydenta Gdańska: Świat się zawalił, Paweł

Zanim Jurek Owsiak ogłosił swoją decyzję, skierował swoje słowa bezpośrednio do tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. - Paweł, przywiozłem twoje rozliczenie - powiedział, pokazując do kamery zaświadczenie, że Paweł Adamowicz zebrał 5613,11 zł. - Ogromna kwota, Paweł. Będziemy mogli za nią dużo rzeczy kupić. Rozliczenie zostawię twoim ludziom, abyś znalazł je na swoim biurku. Będzie tam leżało i mówiło o tym, że przyjechaliśmy podziękować tobie i powiedzieć, że rozliczyliśmy Orkiestrę - stwierdził prezes WOŚP w pełnych emocji słowach. 

- Kiedy dowiedzieliśmy się, co się stało w Gdańsku, świat się zawalił, Paweł - powiedział Jurek Owsiak. Podkreślił jednak, że w kolejnych dniach "wydarzyły się rzeczy niezwykłe". - Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyło - stwierdził, przypominając o wsparciu, które WOŚP i sam Jurek Owsiak otrzymali przez ostatnie dni. - Twoja wspaniała żona Magda powiedziała, żeby to się broń Boże nie przerodziło w żadną nienawiść. Masa ludzi, podchodząc do mnie, prosiła, żeby Orkiestra była w takim kształcie, jak była - dodał. - Chcemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. (...) Twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą - zwrócił się Jurek Owsiak po raz kolejny do Pawła Adamowicza.

Owsiak: Nie będziemy na nienawiść odpowiadać nienawiścią

Jurek Owsiak zaapelował w swoim emocjonalnym oświadczeniu, aby nie dać zwyciężyć przemocy. - Finał WOŚP jest takim dniem, kiedy wszyscy są wobec siebie niezwykle przyjaźni. I nawet ten jeden incydent, przeraźliwy i straszny, niech w żaden sposób nie zmieni tego obrazu. Niech nie zmieni tego, jak mówi Magda - tu Jurek Owsiak odwołał się do słów żony prezydenta Gdańska Magdaleny Adamowicz - że nie będziemy na nienawiść odpowiadać nienawiścią, a na przemoc przemocą. Tak nie może być - stwierdził.

- Zabieramy się do roboty. Bądźcie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej - zakończył emocjonalne oświadczenie.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (1197)
Jurek Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP. Wygłosił emocjonalne oświadczenie
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 177 razy 139

  I bardzo dobrze. To nie jest czas na kapitulowanie. To nie jest czas na oddawanie pola patologii, która niszczy nasz kraj.

 • miniorek

  Oceniono 130 razy 104

  Jurek to wspaniale! Dziękujemy Ci! My wszyscy ludzie dobrej woli będziemy z Tobą do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 • white_lake

  Oceniono 121 razy 87

  hurra! nie wierzyłam w to, ale BARDZO się cieszę!
  jednak twarda z niego sztuka!

 • maly_zlosliwiec

  Oceniono 104 razy 78

  Brawo !!!!
  Chlopie, trzymaj sie cieplo. Wszyscy Cie potrzebujemy. Nawet zlosliwi, mali, glupiutcy,
  Po prostu, ludzie nie zdaja sobie sprawy, ze sa w kazdej chwili narazenie na pomoc, czesto obcych ludzi. Praca w sluzbie zdrowia jest bardzo ciezka, bo ma sie kontakt zazwyczaj z chorymi, nieszczesliwymi i zagubionymi ludzmi. Przestanmy wszyscy na siebie warczec, bo na serio nie wiadomo, kiedy sie nawzajem bedziemy potrzebowac. A 99% bedzie w potrzebie..

 • pt.nut

  Oceniono 97 razy 73

  Dziekujemy!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 82 razy 68

  To była by też wola Pawła.
  Teraz Pawle będziesz nierozerwalnie związanym z WOŚP i gdy światełka zaświecą się do nieba skierują się ona również do ciebie, Pawle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX