"Łączy się z nami ojciec święty". Papież Franciszek przekazał dar rodzinie Pawła Adamowicza

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbywa się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Papież Franciszek przekazał rodzinie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska kondolencje i różańce.

W sobotę żegnamy Pawła Adamowicza. W Bazylice Mariackiej pojawili się najbliżsi prezydenta Gdańska oraz najważniejsi politycy. Śledź naszą relację na żywo z pogrzebu>>>

Papież Franciszek przekazał różańce rodzinie Adamowicza

Mszą pogrzebową celebrował metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Przed rozpoczęciem uroczystości przekazał rodzinie Pawła Adamowicza kondolencje i różańce do papieża Franciszka. Papież podarował je rodzicom prezydenta, małżonce Magdalenie, córkom Antoninie i Teresie oraz bratu Piotrowi.

Łączy się z nami ojciec święty papież Franciszek. Prosił, abym przekazał różańce od niego rodzinie zmarłego prezydenta

- powiedział abp Głódź.

Podczas mszy świętej urna z prochami Pawła Adamowicza spocznie w Bazylice Mariackiej. Po komunii najbliższa rodzina i przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski przejdą pod kaplicę św. Marcina, gdzie urna zostanie pochowana. 

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (125)
"Łączy się z nami ojciec święty". Papież Franciszek przekazał dar rodzinie Pawła Adamowicza
Zaloguj się
 • wino0000006

  Oceniono 34 razy 28

  Maliniak jak czmychnął przed Tuskiem, Wałęsą, Kwaśniewskim i Komorowskim - taki z niego papierowy katoliczek-polaczek.

 • ndiz

  Oceniono 51 razy 27

  Plastikowe koraliki jako prezent? Przypominaja sie czasy Krzysztofa Kolumba i prezenty dla Indian.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 31 razy 25

  Nie zapomniał o apelu smoleńskim! To jest pogrzeb zamorodowanego prezydenta a ten wynosi jego przestrzeń znowu ten wypadek lotniczy! Człowieku to jest niesmaczne!

 • wino0000006

  Oceniono 28 razy 24

  Co za żenada ze strony Głódzia - to jest pogrzeb i dzień Pana Prezydenta Adamowicza a nie ofiar katastrofy w Smoleńsku spowodowanej złośliwością PiSu!

 • ochujek

  Oceniono 24 razy 20

  Ponoć w lutym hierarchowie mają udać się do papieża i meldować jak rozwiązują problem pedofilii w swoich szeregach. Nasi powiedzą że ofiary to niewdzięcznicy. Nikt nie stawił się na wezwanie hierarchów by w ich pałacach wyciągniętą dłoń ucałować. Ofiary chcą publicznej rozmowy na terenie neutralnym. Nie w kościelnych murach, w których byli krzywdzeni.

 • yuo7leo9

  Oceniono 23 razy 19

  Trzeba przyznać, że Głódź, jak na siebie - stanął na wysokości zadania. Nawet mało chrzanił podczas kazania. Nie powstrzymał się jednak od żądania, by religia nadal dogłupiała dzieci w szkołach

 • aa_propos

  Oceniono 27 razy 19

  Obecność i klepanie banałów przez tego zdeprawowanego alkoholika zbrukała podniosłą uroczystość.

 • niko8472

  Oceniono 25 razy 19

  Franek przekazuje przez Glodzia ktorego powinien dawno na zbity pysk wywalic. Chory jest ten kosciol. Ciekawe czy papiez wie ze cos przez flaszke przekazywal. Mysle ze raczej pofatygowalby nuncjusza jako reprezentanta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX