TVP Info zmieniło obraz, gdy w kadrze pojawił się Tusk. "Sugestie o cenzurowaniu są podłe"

TVP Info w piątek pokazywało mszę żałobną w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Gdy w kadrze pojawił się szef Rady Europejskiej, natychmiast pokazano widzom jedną z gdańskich ulic. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaprzeczył, by dochodziło do cenzury.

Dziennikarz Michał Broniatowski z portalu "Politico", wcześniej m.in. korespondent agencji informacyjnych AP i Reuters, napisał na Facebooku, że "TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej".

Jako dowód pokazał fragmenty transmisji z piątkowej mszy żałobnej w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W telewizji TVN24 widzowie mogli zobaczyć, że wśród gości jest m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Z kolei w TVP Info, gdy tylko Tusk pojawił się w kadrze, pokazano widzom ulicę przed Bazyliką Mariacką.

Na wpis Broniatowskiego szybko zareagował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i "Wiadomości" Jarosław Olechowski.

TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji śp.Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o "cenzurowaniu" relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić

- stwierdził Olechowski.

Szef TAI odniósł się także do innych krytycznych głosów. Niektórzy wskazywali, że w transmisjach w Telewizji Polskiej nie są pokazywane tłumy ludzi uczestniczące w pożegnaniu prezydenta Gdańska. Jarosław Olechowski podkreślił, że TVP Info nie unikało szerokich kadrów. "Dość już tych fake newsów i szczucia na dziennikarzy TVP!" - napisał.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (1039)
TVP Info zmieniło obraz, gdy w kadrze pojawił się Tusk. "Sugestie o cenzurowaniu są podłe"
Zaloguj się
 • andzia585

  Oceniono 250 razy 236

  Przypadkowo zmieniali kadr , tak jak nieobecność na minucie ciszy w sejmie też była przypadkowa.

 • wejsunek47

  Oceniono 177 razy 167

  tak samo robiono w PRLu w latach 80 aby tylko nie pokazać transparentu z napisem Solidarność...szczujnia obecna już dawno ich w tym przeskoczyła...poziom autocenzury i chęci przypodobania się wiadomo komu wskazuje na głębokie przywiązanie do bycia niewolnikiem..

 • polakadam

  Oceniono 170 razy 154

  Panie Olechowski na nic wasze tłumaczenia. Zrobiliscie z tvp szczujnie rządową. Nikt już wam nie wierzy

 • marcela777

  Oceniono 125 razy 117

  wątpię, że ktoś oglądał transmisję z uroczystości w TVP; bardzo dziękuję stacji TVN24 za sprawną, profesjonalną relację

 • falbor

  Oceniono 126 razy 110

  To ohydne pomówienie! Nie było żadnej cenzury!!
  Po prostu na widok Tuska w TVP nawet kamery odmawiają posłuszeństwa i się psują...

 • po-nurak

  Oceniono 98 razy 90

  TVPiS pełną gębą.
  Kogoś to dziwi ?
  Machina propagandowa pracuje pełną parą, "show must go on"...

 • xsawer

  Oceniono 91 razy 83

  Nikczemni ludzie zawładnęli Polskę.
  Jedni nie zdążyli, jakaś przylgnęła do krzesła inni pilnują przełączników na konsolecie.

 • kris0104

  Oceniono 84 razy 76

  normalny czlowiek nie oglada TVP poniewaz ta od lat manipuluje i znieksztalca rzeczywistosc.Reszta tego komentarza jest niecenzuralna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX