Pędził tirem przez miasto ponad 90 km/h. Bez prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów

Grudziądzcy policjanci zarejestrowali na samochodowej kamerze TIR-a, który znacznie przekraczał dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kiedy go zatrzymali, okazało się, że kierowca nie tylko nie miał prawa jazdy, ale miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek po południu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzący przez miasto samochód ciężarowy z naczepą, wyprzedzający inne samochody lewym pasem ruchu. Kiedy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że TIR jechał 91 km/h.

Funkcjonariusze od razu zatrzymali pojazd, uniemożliwiając mu dalsze poruszanie się. Samochodem kierował 50-letni mężczyzna. Szybko okazało się, że nie tylko nie miał prawa jazdy, ale posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Była to kara za jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz 50-latek odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym oraz kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (72)
Grudziądz. Pędził tirem przez miasto ponad 90 km/h. Bez prawa jazdy, z zakazem prowadzenia
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 31 razy 23

  Policjant do kierowcy:
  - Jechał pan ponad 100 km na godzinę. Nie przyszło panu do głowy, że może się pan zderzyć z innym samochodem?!
  - Z innym samochodem? Na chodniku?

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 24 razy 18

  Pewnie tłumaczył się tak..

  Jestem dobrym kierowcą, niesłusznie skazanym przez poprzednią władzę odebraniem prawa jazdy, PO zrobiło to by uchodźcy i Ukraińcy mieli więcej miejsc pracy

 • smiki48

  Oceniono 18 razy 16

  podstawowe pytanie SKĄD MIAŁ SAMOCHÓD? Pojazd w takiej sytuacji powinien być zarekwirowany, tak samo jak w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu lub recydywie przy braku uprawnień.

 • sztucznypolak

  Oceniono 16 razy 12

  Elektroniczna bransoleta.
  Nie wiezienie, ktore obciaza spoleczenstwo.

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 15 razy 11

  To jaką karę dostanie? Jakąś grzywnę typu 2000zł czy w zawieszeniu? A może sędzia odważy się na 2 lata bezwzględnego więzienia?

 • oszrany

  Oceniono 11 razy 9

  Ludzie, z sadowym zakazem po pijaku koles zabija 9 lataka, sad go puszcza wolno a on dalej po pijaku jezdzi. Te zakazy to jakas kpina.

 • ptakomysz

  Oceniono 7 razy 7

  Gość na weselu pił mocno , aż upadł pod stół i leży.
  Podchodzi pan młody nachyla się i pyta
  -Józiu wypijesz ze mną jednego?-
  -nie mogę-
  Odpowiada gość spod stołu
  -Muszę jeszcze cieżarówkę odstawić do bazy-.

 • pe_ro

  Oceniono 6 razy 6

  Jak nic wyborca PiSS któremu Duduś obiecał, że go ułaskawi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX