53 tys. osób w ciągu doby. Tylu gdańszczan pożegnało Pawła Adamowicza w ogrodach ECS

Od czwartku przez dobę trumna z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stała w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Ostatni hołd oddało mu tam 53 tys. mieszkańców Gdańska i okolic.

W czwartek po południu trumna z ciałem tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza stanęła w Ogrodzie Zimowym w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności. Od godziny 17.30 była dostępna dla obywateli miasta - każdy kto chciał mógł przyjść i złożyć prezydentowi ostatni hołd. Gdańszczanie tłumnie przybyli do ECS. - 53 tysiące mieszkańców Gdańska i okolic przybyło do ECS, by pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta - poinformowała dziś główna specjalistka ds. promocji w ECS Magdalena Mistat.

Uroczystości pogrzebowe trwają od czwartku

Bliscy i mieszkańcy Gdańska żegnają Pawła Adamowicza od czwartku. Najpierw odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa, podczas której samorządowcy wszystkich kadencji oddali zmarłemu prezydentowi hołd. Następnie trumna z ciałem została umieszczona w ECS, gdzie w pierwszej kolejności pożegnali się z prezydentem najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi i współpracownicy. Potem mogli to zrobić mieszkańcy miasta i wszyscy inni, którzy chcieli złożyć prezydentowi hołd.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Rozpocznie go uroczysta msza święta przewidziana na godzinę 12.

Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika

Prezydent Gdańska został zaatakowany w niedzielę 13 stycznia podczas "Światełka do Nieba", które jest tradycyjnym punktem kulminacyjnym kolejnych finałów WOŚP. Stefan W., który na początku grudnia wyszedł po ponad 5 latach z więzienia, przedostał się na scenę i dźgnął Pawła Adamowicza nożem. Polityk trafił do szpitala. Nie udało się go jednak uratować - zmarł w poniedziałek.

W konsekwencji Jerzy Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa fundacji WOŚP.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (94)
53 tys. osób w ciągu doby. Tylu gdańszczan pożegnało Pawła Adamowicza w ogrodach ECS
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 33 razy 23

  A ja przyjechałem specjalnie z Krakowa i też udało mi się pożegnać Pana Prezydenta po kilku godzinach w kolejce. Pozdrawiam to wspaniałe miasto Gdańsk.

 • frysiu2009

  Oceniono 35 razy 21

  Czy widzicie różnice?
  Czy wyobrażacie, że Paweł Adamowicz mógłby do kogoś odezwać się :spieprzaj dziadu"?
  Tu był autentyczny zamach z nienawiści.
  Czy ta Rodzina mówi "zamordowaliście ……. ?
  Współpracownicy Pawła Adamowicza poszli do matki zabójcy i udzielali jej wsparcia - a przecież to był zamach, czy widzicie różnicę? Obejrzyjcie i posłuchajcie Publicznej Szczujni., już działają - za nasze pieniądze.

 • totlny_swiat

  Oceniono 33 razy 21

  Nie tylko Gdańszczanie. Są i ludzie z innych miast, wsi. Ale klimat w Gdańsku jest zupełnie inny, niż w np. Warszawie. Klimat żałoby i zadumy. A także klimat pojednania, tak bardzo nam wszystkim potrzebny. Pan Prezydent Paweł Adamowicz działa dzisiaj cuda. Ogromny szacunek dla Miasta, Władz (wychowanych przez ŚP. Pana Prezydenta), Mieszkańców. Gdańsk to szczególne miejsce.
  Dziękujemy...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 33 razy 17

  Nikt nie musiał tych ludzi zwozić autobusami!
  Żadne związki, kluby gapola czy parafie!
  Sami przyszli!
  Pożegnać!

 • tr1975

  Oceniono 29 razy 17

  Panie Pawle będziemy kontynuować Pańskie dzieło. Tolerancja wygra z nienawiścią. Nienawistnicy, których słowa zabiły Pana rękoma szaleńca odpowiedzą za swoje czyny.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 22 razy 14

  Jutro szykuje się w Gdańsku wydarzenie bez precedensu. Podobno ma być na ulicach kilkaset tysięcy osób...To samo o sobie świadczy. Ciekawe czy Prezesa denerwuje to, że więcej ludzi opłakuje p. Adamowicza niż jego brata.

 • suweren18

  Oceniono 16 razy 12

  Cudownie, dzisiaj 53 tysiące, jutro będzie nas 153 tysiące, a następnym tygodniu 9 milionów tak jak 1980 roku.
  Ruszcie się obywatele, albo wy albo Dyktatorek Kaczorek !
  Wybór należy do was !

 • prawdaprawda

  Oceniono 15 razy 11

  Uwaga!
  Stara baba_1 to zwykły troll - wkleja ten" wierszyk" gdzie popadnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX