Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza. Potrwa do godz. 19 w sobotę

Od godziny 17 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. W tym samym czasie w Gdańsku wyruszył kondukt żałobny z trumną prezydenta Gdańska. Zakończy się w Bazylice Mariackiej, gdzie w sobotę odbędzie się pogrzeb.

O godzinie 17 w całym kraju rozpoczęła się żałoba narodowa, która potrwa do soboty do godziny 19. Na czas żałoby w urzędach, instytucjach i siedzibach organów oraz władz państwowych, a także samorządowych, flagi będą opuszczone do połowy masztu.

Także media w czasie trwania żałoby narodowej mają uwzględnić potrzebę uczczenia pamięci Pawła Adamowicza - apelował Andrzej Duda.

Kondukt żałobny z ciałem Pawła Adamowicza

O godzinie 17 z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku wyruszył kondukt żałobny z trumną z ciałem Pawła Adamowicza. Kondukt przejdzie w miejsca ważne dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, by na koniec udać się do Bazyliki Mariackiej.

W Bazylice zostanie odprawiona msza święta i odbędzie się czuwanie. W sobotę o godzinie 12 właśnie w tej świątyni zostanie pochowany Paweł Adamowicz.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (68)
Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zakończy się w sobotę o 19
Zaloguj się
 • konigin

  Oceniono 24 razy 12

  Wszyscy, ktorych poruszyl ten polityczny mord napedzany upanstwowiona nienawiscia, pamietajcie, ze prezydent Adamowicz byl wierny i konsekwetny idealom i wartosciom, ktore sa zupelnie obce obecnie rzadzacemu rezimowi.

 • mazzini890

  Oceniono 13 razy 9

  Hołd dla Adamowicza to hucpa dla pisu ale histeria po tragicznej lecz zwykłej katastrofie lotniczej zawinionej głupotą polityków w tym i niestety Lecha Kaczyńskiego, oraz typowo "sarmacko-polskim" oraz rosyjskim "tumiwisizmem" w przestrzeganiu procedur, to już "tragedia narodowa". Widze że jazgot piso ruskich troli już się zaczął.Tak jak u Jarka Kaczyńskiego tak i u nich zawiść że nie rodzinie Kaczyńskich składa się te hołdy. i że świat przed nim i przed polskim naziolstwem marzącym o władzy nad światem, nie klęczy. A tym którzy piszą o ciemnych stronach Adamowicza przypomnę że i Kaczyńscy je mieli i ma nadal Jarek ich mnóstwo.To nie przeszkadza wam wpychać na ołtarze Lecha Kaczyńskiego.U swoich smrodków nie widzicie.I usiłujecie wmówić że tylko wy jesteście dobrzy. Fige prawda.Jeżeli Adamowiczowi taka pompa się nie należy to Lechowi Kaczyńskiemu również. Ale wtedy byliście cicho z krytyką.

 • smileykkk

  Oceniono 13 razy 7

  Wyrazy współczucia dla rodziny. Ogromna strata.

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 7

  Niby lepszy od innych katolicki (k)raj - a coś się nie chcą od niego te okazje do żałoby odczepić...

 • cleryka

  Oceniono 12 razy 6

  TVP nawet Mszę św. za Pawła Adamowicza cenzuruje,powycinała kadry z Donaldem Tuskiemi innymi z PO. ..a to dzięki temu,że z 30 sek.poślizgiem,emitują niby na żywo.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 6 razy 6

  @nietyp
  Gdyby tak było jak piszesz, nie mógłby być prezydentem, bo wcześniej zostałby skazany prawomocnym wyrokiem. I nie napuszczaj na sędziów , bo to nikczemne i podłe, i może skończyć się kolejnym mordem. Zajmij się lepiej tym ,żeby być uczciwym człowiekiem, bo resztą zajmą się" prawi i sprawiedliwi", bo oni teraz rzadzą.

 • cedet

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczor czuje ABSMAG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jjaarreakk

  Oceniono 21 razy 1

  Gdzie byla żałoba narodowa po śmierciu pięciu dziewczynek z Koszalina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX