Komentarze (86)
Emerytura dla matek. Kto otrzyma świadczenie w ramach programu "Mama 4 Plus"?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • refio

  Oceniono 6 razy 6

  To zwykła korupcja polityczna

 • zzz098

  Oceniono 8 razy 6

  Te emerytury to chyba są potrzebne dla matek obecnie rządzących, żeby nie musieli uszczuplać swoich poselskich pensji i pensji w spółkach skarbu państwa. Przecież matki "zwykłych" ludzi zwyczajnie pracowały i emeryturę mają wypracowaną nawet jak miały trójkę czy czwórkę dzieci.

 • sebol19731

  Oceniono 6 razy 6

  a ile dostanie samotna matka z jednym dzieckiem..nic ooo a to niespodzianka dobra zmiano...na każde dziecko ....

 • lilo150

  Oceniono 8 razy 6

  idąc tą drogą mężczyzna adoptujący lub wychowujący 4 dzieci również powinien dostać

 • savannah

  Oceniono 7 razy 5

  Też mam czworo dzieci, ich wychowanie łączę z pracą zawodową i nie oglądam się na nikogo. W tym kraju tylko nieroby mają się dobrze..

 • maxim38

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe.Znam taką matkę,która cały czas na zasiłku bo Jej się nie chciało a z lenistwa....hmm rodziła dzieci,których zresztą nie wychowywała. Kupujecie ludzi za nie swoje pieniądze dojna zmiano.

 • nutka7.17

  Oceniono 4 razy 4

  Emerytura dla patomatek, pasożytujących m.in. na podatkach matek pracujących.
  Matki, które jednocześnie pracują, wychowują dzieci i prowadzą dom, otrzymują na emeryturze nędzne grosze (ok. 3/4 uposażenia a nawet mniej). To co robi obecny rząd jest amoralne, to ukłon w stronę samych pasożytów takich jak kk, część tzw. "klasy politycznej" nierobów partyjnych (radni, posłowie itp.) bezrobotnej stałej patologii (m.in. dzieciorobów za 500+) czyli rezydentów MOPSów i innych pomocowych instytucji.

 • asr1

  Oceniono 2 razy 2

  Jedynym uczciwym rozwiązaniem jeżeli już byłaby minimalna emerytura wypłacana bez względu na to czy matka/ojciec maja wypracowaną własną emeryturę czy nie !!! czyli masz własną i matczyną !!!. Pytam się ?? a gdzie te dzieci ??? to ja mam utrzymywać ich matkę a one na wczasy , nowa bryka ?? ?? a gdzie dawca spermy ???

 • marcelimamastrojani

  Oceniono 6 razy 2

  Dla patolki i lewuski, który całe życie jechała na socjalu "emerytura matczyna", dla matki, która łączyła wychowanie dzieci z ciężką zawodową harówką za gó...ane pieniądze - nic. To jest sprawiedliwość wg PiS

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  lub porzucenia dzieci przez matkę... należy dodać czworga albo i więcej dzieci. W skali państwa, ile mogło było takich matek?

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 6 razy 2

  Moja Matka wychowala 5tke dzieci wszyscy po roku i wszystkich wychowala sama. Ojciec pijak "wychowywal" najstarsze dziecko do 6 roku zycia, w miedzy czasie siedzac 1,5 roku w wiezieniu. Moja Matka, aby przezyc pracowala przez 26 lata (4 lata jej nie uznali, bo nie miala papierow, ani swiadkow (na poczatku lat 70tych). Dostaje 1200 zlotych emerytury. Dlaczego nie ma dodatku za wychowanie dzieci. Jej praca, wychowanie, poswiecenie nie zostalo nigdy uznane. Dlaczego tego rzad nie wezmie pod uwage???

 • izabelaa

  0

  A matka która urodziła 4 dzieci a nie ma 60 lat to nie ma prawa do świadczenia?

 • nioma

  0

  jako społeczeństwo mamy moralny obowiązek wspierać najsłabszych. wpływy do budżetu mają się dobrze, VAT uszczelniony, mamy z czego dopłacać do tych emerytur.

 • beata27a

  Oceniono 2 razy 0

  Jestem matką 5 dzieci i od lat płacę składki w KRUS więc sama wypracuję sobie minimalną emeryturę a osoby które nic nie płacą znowu najbardziej skorzystają z tego programu. Wniosek z tego taki że lepiej nic nie robić i za nic nie płacić i zawsze ktoś się nad takimi biedakami zlituje i coś im da za darmo. WYPRACOWANA EMERYTURA MIAŁA BYĆ DODATKIEM DO GWARANTOWANEGO PROGRAMU MAMA 4 PLUS !!! CHYBA PRZESTANĘ PŁACIĆ SKŁADKI EMERYTALNE, BĘDĘ MIAŁA WIĘCEJ PIENIĘDZY A I TAK DOSTANĘ TO CO INNI!!!

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 1 raz -1

  A gdzie tzw. rownouprawnienie? dlaczego facet ma dostac taka emeryture tylko w przypadku smierci matki lub jak porzuci dzieci. Przeciez coraz czesciej zdarza sie ze kobieta pracuje a facet zajmuje sie domem...................

 • pablo1812

  Oceniono 4 razy -2

  Jestem synem takiej właśnie kobiety. Utrzymywaliśmy się tylko z jednej pensji ojca, który zarabiał tyle ile każdy inny pracownik fizyczny. Ale w tamtych czasach dorobil się chociaż niewielkiego domu z całkiem sporą działką 5ha. Nie miałem w życiu jako dziecko luksusów, markowych ubrań, super komputerów, czy rowerów, ale nie chodziłem głodny i rodzice nie pili alkoholu. Od 13 roku życia ja i moi bracia zarabialiśmy już pieniądze: zbierając grzyby w lesie (ok. 2000 zł na sezon), kosząc trawę sąsiadom itp. Sam potrafiłem się wyprawić do szkoły mając 13 lat (ksiażki, ubrania itd.), bo wiadomo matka nie pracuje, a dla dwójki dzieci wszystko razy 2. Sam kupiłem pierwszy komputer, rower itd. I wszystko smakowało super, bo była dumą z tego i tak jest do dzisiaj. W szkole wszyscy lubiani, zero patologii. Po wywiadówkach wszyscy zadowoleni i rodzice i nauczyciele pełni podziwu, bo moja mama zawsze mówiła, że ma 4 takich synów i wszyscy mądrzy i porządni, a wychowawczyni do mnie, że jaką ja to mam fajną i mądrą mamę. Hejterzy nie nazywajcie odrazu wszystkich nierobami i dzieciorobami. U moich rodziców ostatnia ciąża fakt nie planowana i do tego bliźniacza, ale za to normalni Polacy, lubiani, religijni itd. Stąd też moja mama nie chodziła do pracy, gdyż była zajęta wychowaniem 4 synów, obiadami, praniem itd. Dwoje z nas ukończyło studia magisterskie. Każdy z 4 braci zarabia ok. 7000 zł. Dzięki tej kobiecie 4 osoby płacą podatki i zarabiają na wasze emerytury. Moja mama ma tej chwili emeryturę za jakieś 8 lat pracy zanim założyła rodzinę, jest to jakieś 500 zł. Przez całe życie ciężko pracowała w domu, płaciła podatki kupując żywność itd. A wy jeszcze plujecie jadem do 60+letnich kobiet o ten 1000 zł. Wiadomo dzieci pomagają, już teraz na lekarstwa itp., a to coś namówie mamę, że ona przecież potrzebuje nowy telewizor, bo stary za mały i szkoda oczu i jej kupię czy cokolwiek. Ale dla takich ludzi pieniądze i stan posiadania nie jest ważny. Ważna jest rodzina, to że można na siebie liczyć i pomóc w potrzebie i wielka satysfakcja z tego, że dało się radę w życiu. I ten 1000 przyda się takim kobietom choćby, żeby kupiły zabawki dla wnuków. No ludzie pomyślcie trochę.

 • smiki48

  Oceniono 6 razy -2

  Matka mordercy Adamowicza też załapie się na taką emeryturę. Tak samo jak wiele matek które wychowały samych przestępców. A te emerytury powinny być przyznawane wyłącznie tym matkom, które wychowały porządnych obywateli, to znaczy pracujących i nie siedzących w więzieniach.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 17 razy -5

  Ale w tym pomyśle jest przynajmniej jakiś rys logiki i nie można mówić o dyskryminacji, bo jest czynnik różnicujący. A w zróżnicowaniu wieku między kobietami (60) i mężczyznami (65) nie ma tego za grosz. Tym, którzy chcieliby pisać o ciężkim życiu Matki-Polki, której to wcześniejszy wiek emerytalny się należy: bezdzietna kobieta która nawet jednej pieluchy nie zmieniła i cały wolny czas spędzała w solariach, pubach i kawiarniach przejdzie na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyzna który samotnie wychowuje 3 dzieci, współdzieląc to z pracą na etacie, przed 65 rokiem życia nie otrzyma ani grosza. Ot, sprawiedliwość populistyczna.

 • zyrafa1101

  Oceniono 8 razy -6

  Wysokość świadczenia uwłaczająca ludzkiej godności!! Toć to ochłap!!! Wstyd!!

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 11 razy -11

  Weźcie sobie naklepcie 4 dzieci i dojcie kasiure jak wam żal dupę ściska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX