Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy są dzisiaj czynne?

Czy sklepy będą dziś otwarte? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, aby to sprawdzić.

Należy pamiętać, że od początku 2019 roku obowiązują nowe reguły dotyczące ilości niedziel handlowych w roku. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a od stycznia - tylko raz w miesiącu. Czy 20 stycznia to niedziela handlowa? Okazuje się, że nie. Od początku tego roku niedzielami handlowymi są tylko ostatnie niedziele poszczególnych miesięcy, co oznacza, że na możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia poczekamy jeszcze siedem dni.

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można coś kupić w niedziele niehandlową?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich sprzedawców. W ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele z dnia 10 stycznia 2018, która reguluje tę kwestię, znajduje się lista typów sklepów, które mogą być czynne w każdą niedzielę. Wśród wyjątków znajdują się m.in. apteki, cukiernie, piekarnie, stacje benzynowe oraz sklepy, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być także punkty gastronomiczne, instytucje kultury oraz placówki, których główna działalność związana jest z turystyką i rekreacją.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy są dzisiaj czynne?
Zaloguj się
 • justsaying

  Oceniono 2 razy 2

  Sklepy sporzywcze powinny być otwarte w niedziele typu Carrefour itp. Ograniczenie dostępu do kupowania żywności gdzie chce narusza moje prawa. Inne sklepy mogą być zamknięte.

 • hunkyyankee

  Oceniono 3 razy 1

  Związki zawodowe to najgorsza plaga XXI wieku. Pasożyty i pasibrzuchy leniwe.

 • gadzet212

  Oceniono 2 razy 0

  @rave8
  Chodzi o clickbait i algorytm w pozycji wyszukiwarce googla, jest nawet zawód ktory nazywa się copywriter i tym właśnie się zajmuje. Co sprowadza się do strasznej nie poprawności językowej, aż boli w oczy częsta odmiana słów "niedziela handlowa".

  Gazeta.pl - robicie to źle!

 • c.t.k

  Oceniono 2 razy 0

  Po jakiego wała jest możliwość dodawania komentarzy?

 • tg3179

  Oceniono 4 razy 0

  Zaskoliczyscie ta informacja. Prawdziwa niespodziewajka

 • rave8

  Oceniono 5 razy -1

  Tłumaczenie Agory w wielkim skrócie:
  "...Dzisiaj niedziela, a więc siódmy dzień tygodnia, niektóre niedziele są nie handlowe, a niektóre handlowe. W redakcji co trzeci dziewiątek i co piętnasty dziesiątek są wolne dla pracujących na śmieciówkach. Czy dzisiaj zrobisz zakupy? Odpowiedź jest prosta: i tak , i nie..."

 • ochujek

  Oceniono 8 razy -2

  Na zachodzie odwracają się od zakazu handlu w niedzielę. Gospodarka tego wymaga. Pasożyty związkowe protestują.

 • Victor Victor

  Oceniono 3 razy -3

  Jak co tydzień, gazeta traktuje czytelnika jak matoła. Przecież z gory wiadomo, która niedziela jest handlowa. Tak, tylko pierwsza. I jeszcze to pytanie w tytule żeby kliknąć. Jak już musicie, napiszcie tytuł: dziś sklepy zamknięte. Media mają przede wszystkim INFORMOWAC, a nie zadawać głupie pytania czytelnikom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX