Gdańszczanie żegnają prezydenta Adamowicza. Tłumy przed Europejskim Centrum Solidarności

Mimo późnej godziny, w czwartek wieczorem przed Europejskim Centrum Solidarności, gdzie wystawiona jest trumna Pawła Adamowicza, wciąż były tłumy. Gdańszczanie chcą oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

Trumna z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza została wystawiona w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności w czwartek o godzinie 17. Będzie wystawiona na widok publiczny przez 24 godziny. W piątek o godzinie 17 kondukt odprowadzi ją do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę Paweł Adamowicz zostanie pochowany.

Wcześniej hołd Pawłowi Adamowiczowi oddano podczas uroczystej sesji rady miasta Gdańska. Wzięli w niej udział samorządowcy, politycy, dyplomaci, rodzina i przyjaciele zmarłego. Radni przyjęli okolicznościową uchwałę, w której uczcili pamięć prezydenta Adamowicza i zobowiązali się do wyeliminowania z życia publicznego wszelkich objawów agresji, w tym mowy nienawiści.

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 27-letniego nożownika, Stefana W. Prezydent Gdańska miał 53 lata.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej o godzinie 12. Rodzina zamordowanego prezydenta zaapelowała, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów, a zamiast tego wesprzeć datkiem dwie organizacje charytatywne, które były dla niego ważne: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

Więcej o:
Komentarze (99)
Gdańszczanie żegnają prezydenta Adamowicza.Tłumy przed Europejskim Centrum Solidarności
Zaloguj się
 • lisamonika

  Oceniono 22 razy 16

  Nie musialo sie to stac, nie powinno sie to stac. Nienawisc popycha do zbrodni.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 27 razy 15

  maluczki jarosławie DO CIEBIE nawet nie przyjdą mazurkowa z terleckim, bo będą mieli cię w rzyci!

 • anonim79

  Oceniono 13 razy 7

  Przykre to wszystko...
  Jeszcze bardziej to, że jak żaden inny naród potrafimy odkręcać wajchę w drugą stronę... Zginął człowiek, to tragedia. Tylko dlaczego wpadliśmy niemal w histerię taką, jak gdyby zginął mąż stanu, albo święty...?

 • chi-neng

  Oceniono 17 razy 7

  Polacy poza granicami Polski, zegnaja prezydenta Adamowicza ze łzami w oczch, też.

 • romikus

  Oceniono 13 razy 5

  Jeden psychol zamordował Pawła Adamowicza, a inni psychole będą mordować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przykre :-(

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 4

  Dlatego mam lęki przed Nowym Rokiem. Bo przynosi nieobliczalne wydarzenia.

 • bbbzzz

  Oceniono 7 razy 3

  Widać, że PiS wraz z zapleczem rosyjskim ogarnął temat. Dzisiejszy przekaz dnia - ośmieszyć, komentarze "Santo subito!".

 • emigrant_1984

  Oceniono 13 razy 3

  Do PISSdzielskich symetrystow: kto palil i wieszal kukly swoich przeciwnikow politycznych ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX