48-latek z Gdańska groził Donaldowi Tuskowi zabójstwem. Na trzy miesiące trafi za kratki

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o areszt tymczasowy dla 48-letniego gdańszczanina. Mężczyzna w poniedziałek groził, że zabije Donalda Tuska.

W czwartek po południu informowaliśmy, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku pracuje nad wnioskiem do sądu o areszt dla mężczyzny. Teraz Radio Zet podaje na Twitterze, że sąd przychylił się do wniosku. 48-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna w poniedziałek ok. godz. 21 zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i zagroził, że zabije przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Według "Dziennika Bałtyckiego" miał powiedzieć do słuchawki: "Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia".

Już na drugi dzień mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na terenie miasta przez policjantów gdańskiej komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie, na którym mężczyzna groził Tuskowi, przesłuchali świadków i zabezpieczyli dwa telefony, z których 48-latek mógł dzwonić. Postawiono mu zarzut kierowania gróźb.

Więcej o:
Komentarze (83)
Jest areszt dla 48-latka z Gdańska. Groził Donaldowi Tuskowi zabójstwem
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 16 razy 14

  Brawo. Dość bezkarności nienawistnych prawackich ekstremistów.

 • lica79

  Oceniono 15 razy 11

  PiS swoim szczuciem na wszystkich nie kupujących ich utopii sprawia ze takie bydło wychodzi z nor. Ponoszą moralną odpowiedzialność za wzrost agresji i tragedie Adamowicza. Polacy budźcie się nie bądźcie „ciemnym ludem”

 • ggchmiel

  Oceniono 15 razy 11

  Jak nastąpi krach gospodarczy, bo nie nadążymy pracować na pensje dla wszystkich lachociągów piSSamańskich kacyków, to takie zgłoszenia mogą być niezłym sposobem na kilkumiesięczne utrzymanie przez suwerena.

 • andrzejsec1

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli ich żelazny elektorat to 40%, to przecież pozostaje jeszcze 60%!!!!
  Kto wybrał PiS w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych?
  CI, CO NIE POSZLI NA WYBORY!!!

 • nalesniku

  Oceniono 9 razy 7

  chcial pokazać że nadaje się na członka pis i do rady nadzorczej jakiejś spółki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX