Do Polski wraca silny mróz. Będzie słonecznie, ale termometry wskażą nawet -20 stopni

W najbliższych dniach nad Polskę przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą znaczne ochłodzenie. Zimniej będzie od piątku, a w przyszłym tygodniu temperatura może spaść nawet do -20 stopni poniżej zera. Wystąpią także przelotne opady śniegu.

W ostatnich dniach termometry w Polsce wskazywały kilka stopni powyżej zera, a w niemal całym kraju występowało znaczne zachmurzenie. Ta sytuacja wkrótce ulegnie zmianie - w kolejnych dniach będzie dużo zimniej, ale też bardziej słonecznie. 

Od piątku ochłodzenie

Zimne, arktyczne powietrze nadejdzie nad Polskę już w nocy z czwartku na piątek. Piątek zapowiada się pogodnie, choć może wystąpić przejściowe zachmurzenie. Termometry pokażą od od -1 stopnia Celsjusza na wybrzeżu i w zachodniej Polsce, 0 stopni w centrum. Najcieplej będzie na południu - termometry w Krakowie i Rzeszowie pokażą do 1-2 stopni Celsjusza. Powieje silny wiatr, a drogi zrobią się śliskie.

Z każdym dniem coraz zimniej. W nocy nawet do -20 stopni

W weekend termometry pokażą od 1 stopnia na plusie na Pomorzu i w zachodniej Polsce. W pozostałych częściach kraju temperatura spadnie poniżej zera - w Warszawie i Łodzi termometry pokażą -1 stopień Celsjusza, w Tarnowie i Krakowie -2, w Lublinie - 3. Najzimniej będzie w Suwałkach - nawet do -6 stopni. Mimo mrozu, w całym kraju będzie słonecznie. Spadnie też śnieg - najwięcej (od 2-6 centymetrów) w południowo-wschodniej Polsce.

Jak prognozują synoptycy TVN Meteo, od przyszłego tygodnia temperatura w całej Polsce będzie coraz niższa, a nocami może spadać do -15 czy -20 stopni Celsjusza. W poniedziałek ochłodzenie będzie już mocno odczuwalne. Termometry pokażą od -1 stopni Celsjusza w Warszawie i Poznaniu, do -11 stopni w Kielcach, Rzeszowie i Krakowie.

Więcej o:
Komentarze (71)
Do Polski wraca silny mróz. Będzie słonecznie, ale termometry wskażą nawet -20 stopni
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 14 razy 8

  Na zachodzie kościoły są otwarte całą dobę by bezdomni mogli schronić się przed zimnem. W Polsce jest najwięcej ogrzewanych kościołów, ale zero miłosierdzia. Dlatego są pozamykane.

 • jack_flash

  Oceniono 10 razy 6

  No to trzeba bedzie wiecej wegla spalic. A jakby sie globalnie ocieplilo to i spalanie byloby odpowidnio nizsze. W sumie mniejsze emisje CO2.

 • gggrrr

  Oceniono 5 razy 5

  Przypominam,że jak jest zima -to musi być zimno.Zaręczam,że jakby było ciepło bardziej byśmy się martwili i narzekali,że nie ma śniegu i mrozu w styczniu.A teraz poważnie.Mrozy to śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych osób i zwierząt.Bądzmy czujni,reagujmy jak trzeba będzie.

 • el.commendante

  Oceniono 23 razy 5

  Mam nadzieję że w końcu i na północy zawita zima, bo ta jesienna beznadzieja już mnie dobija! Deszcz, wilgoć temperatura w okolicach 0. Jak ja zazdroszczę tym którzy mają prawdziwą zimę!

 • mini1407181128637konto

  Oceniono 7 razy 3

  No i fajnie - wreszcie zima :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX