Niedziele handlowe 2019. Czy 20 stycznia sklepy będą czynne?

Czy 20 stycznia to niedziela handlowa? To, w którą niedzielę możemy zrobić zakupy, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Przypominamy, jakie zmiany obowiązują od początku 2019 roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi podziału na niedziele handlowe i niehandlowe, liczba niedziel handlowych będzie w tym roku jeszcze mniejsza, niż w roku poprzednim. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a od stycznia 2019 roku wypadać będą tylko raz w miesiącu. Czy w ostatni dzień tego tygodnia sklepy będą czynne?

Niedziele handlowe 2019. Czy 20 stycznia to niedziela handlowa?

Czy 20 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy? Według zmieniających się przepisów niedziele handlowe będą wypadać w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a to oznacza, że zbliżająca się niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Najbliższa niedziela handlowa wypadnie za tydzień, czyli 27 stycznia, a kolejna 24 lutego. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe 2019. Czy 20 stycznia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 4

  UZ,UZ,UZ!! dzięki Ci składamy, aczkolwiek wielka jest wiedza twoja którą mam z taką systematyczną precyzją przedkładasz

 • franclajn

  Oceniono 2 razy 2

  A ja nie wiedziałem, że teraz tylko jedna niedziela jest handlowa. Ciekawe, kiedy zlikwidują handel w soboty, a potem w piątki.

 • atos38

  Oceniono 2 razy 0

  Szlag ! by ich z tymi wolnymi niedzielami :-(

 • malkontent58

  Oceniono 2 razy 0

  redaktorzy gazety.pl....być może wasza tępota osiągnęła maximum i ciągle nie wiecie które niedziele są pracujące w handlu???? Jednak wyobraźcie sobie, że spoleczeństwo doskonale wie i wystarczył jeden komunikat, że niedzielą handlową jest OSTATNIA W MIESIĄCU!!!(oprócz wyjątków) NIE MIERZCIE WSZYSTKICH SWOJĄ "GAZETOWĄ" MIARĄ!!!

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz -1

  No ja pie..., wiedząc od dawna, że w 2019 w większości tylko ostatnia niedziela w miesiącu jest tzw. handlowa, nigdy bym na to nie wpadł, że 20 będą sklepy pozamykane. Co ty UZ będziesz robił w 2020 kiedy wszystkie niedziele będą niehandlowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX