Owsiak o ustąpieniu z funkcji prezesa: Jestem w rozsypce. Fundacja WOŚP przyjęła jego rezygnację

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyjęła rezygnację Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa zarządu. On sam przekonuje, że nie należy się martwić o WOŚP. - Pracujemy, jestem tutaj, nie jestem po prostu prezesem - mówił.

Jerzy Owsiak powiadomił o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP niedługo po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dodał, że dalej będzie pracował w firmie, ale nie będzie podejmował żadnych decyzji.

Na stronie Orkiestry pojawiła się uchwała zarządu, który przyjął rezygnację Owsiaka:

Zarząd przyjmuje do wiadomości rezygnację Jerzego Owsiaka z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak pozostaje członkiem Zarządu Fundacji. Do czasu wyboru nowego Prezesa Zarządu Fundacji funkcję prezesa zarządu pełnić będzie Piotr Burczyński - Wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Krótko przed publikacją uchwały Owsiak był pytany o akcję #MuremZaOwsiakiem. - Niech się naród obudzi po prostu. Jesteśmy w takim złym stanie, my, Polacy, w takim niedobrym położeniu, tak bardzo się nie lubimy - powiedział dziennikarkom. Dodał, że "jest w rozsypce". 

Jednocześnie Owsiak tłumaczył, że fundacja nie przestaje funkcjonować, a on sam będzie w niej pracował. - To nas motywuje do tego, żeby funkcjonować jeszcze lepiej. Jest trójka ludzi, która będzie prowadziła fundację i będzie to robiła zawodowo, będzie to robiła bardzo dobrze - wyjaśniał. - My pracujemy, kupujemy sprzęt, jestem też tutaj, nie jestem po prostu prezesem Fundacji - dodał. 

Więcej o:
Komentarze (175)
Owsiak o ustąpieniu z funkcji prezesa: Jestem w rozsypce. Fundacja WOŚP przyjęła jego rezygnację
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 60 razy 36

  Następny Finał WOŚP, odbędzie się już po wyborach, w kraju, który będzie się musiał odbudowywać z ruin, jakie po sobie pozostawi obecnie rządząca formacja.
  Brzydki zapach po nich, będzie jeszcze długie lata się unosił.
  Ale czego w takim trudnym czasie będzie najbardziej brakowało? Czego, jak nie optymizmu, wiary, umiłowania wolności i dobra, które czyniła Orkiestra?

 • andrzej2310

  Oceniono 52 razy 32

  Gdy państwowa machina hejtu atakuje obywatela, on jest na przegranej pozycji. Dziękujemy Jurek za 27 lat!

 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 43 razy 21

  Decyzję Owsiaka należy po ludzku zrozumieć. Wiadomo, kto jest temu winien. Wiadomo, ze społeczeństwo upomni się o winnych. To tylko kwestia czasu. Już niedługo

 • gama01

  Oceniono 28 razy 20

  Rouzmiem Pana i Pana decyzje. Kazdy czlowiek, nawet najtwardszy, ma swoja granice wytrzymalosci na nienawisc, na slowna przemoc, na niesprawiedliwosc i zazdrosc. Zamordowano czlowieka i ...cos peklo i juz nie wroci. Czas uleczy rany i jest to dobra decyzja. Prosze zadbac o siebie, pracowac w spokoju. My wszyscy Panu dziekujemy najpieknej jak mozna i mowimy "do zobaczenia".

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 25 razy 19

  Juras trzym się! Ochłoń i stwórz Partię Dobrych Ludzi, pociągniesz do urn wyborczych z 5 mln ludzi którzy dotychczas nie głosowali. Nie wiem ile da ci to % w Sejmie ale będziesz pierwszą lub drugą siłą i ty wybierzesz z kim będziecie rządzić. Może nawet mały kosmodrom zbudujemy?

 • Jożin Bażin

  Oceniono 30 razy 18

  Pan Owsiak nie musi zgadzać się masochistcznie na nieustanne rozjeżdzanie go przez tych ludzi ,którzy robią z tego kraju klepisko . Nie chce prowadzić z nimi tej gry i ma rację. Chcecie Owsiaka, to wygrajcie wybory i pognajcie barbarzyńców. Owsiak ma klasę i pokazuje,że bycie prezesem nie jest dla niego za wszelką cenę .

 • baska_w5

  Oceniono 23 razy 17

  Rozumiem decyzję Pana Owsiaka i sznuję ją choć uważam, że powinien nadal szefować WOŚP. Niestety nienawiść, zło i podłość zwyciężyły. Mam nadzieję, że na krótko.

 • def11

  Oceniono 28 razy 16

  Trzymaj się Jerzy

 • mala2424

  Oceniono 21 razy 15

  Panie Jurku kochamy Pana! Potrafił Pan z milionów ludzi wydobyć to co w nich najlepsze. A to zło to, wprawdzie bardzo bolesny, ale tylko wstrętny margines.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX