Lekarze o stanie Pawła Adamowicza: Serce i płuca nie pracują samodzielnie, walczymy

Paweł Adamowicz nadal walczy o życie w gdańskim szpitalu. Podczas konferencji lekarze poinformowali, że prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie. "Rokowania są niepewne. Walczymy" - mówi przedstawiciel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Paweł Adamowicz od niedzieli wieczorem przebywa w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Tam przeprowadzono operację. Paweł Adamowicz przeżył trwającą pięć godzin operację, ale jego stan jest bardzo poważny. 

Krótko po południu odbyła się kolejna konferencja prasowa, w której uczestniczyli lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, minister zdrowia Łukasz Szumowski i rzeczniczka Pawła Adamowicza Magdalena Skorupka-Kaczmarek. 

Stan jest nadal bardzo ciężki. Rokowania są niepewne. Nadal potrzebujemy jeszcze czasu. Walczymy

- powiedział przedstawiciel szpitala.

O życie prezydenta Gdańska walczy dziewięciu specjalistów. Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie, maszyna zastępuje również pracę serca. Lekarze informują, że walczą teraz o życie prezydenta Gdańska. 

Kolejna konferencja dotycząca stanu zdrowia Pawła Adamowicza odbędzie się wieczorem. 

Stan Pawła Adamowicza. "Poważne niedotlenienie organizmu"

W poniedziałek rano dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, informował, że stan zdrowia Pawła Adamowicza nadal nie jest ustabilizowany. Doszło do poważnych urazów - rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. Dodawano, że urazy i utrata dużej ilości krwi, doprowadziły do poważnego niedotlenienia organizmu.

Zobacz także:  Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza Lekarz: Doszło do niedotlenienia

Więcej o:
Komentarze (141)
Paweł Adamowicz - stan zdrowia: Serce i płuca nie pracują samodzielnie, walczymy
Zaloguj się
 • ulisse

  Oceniono 60 razy 52

  nie było reakcji na rasistowskie hasła, palenie kukły, szubienice, okrzyki w stronę pokojowo demonstrujących "raz sierpem raz młotem" a obecny minister MSW ryczał na ludzi zza dzewa "komuniści i złodzieje" - no i krew się leje ... przypadek?

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 31

  Jestem z panem, pana rodziną i najbliższymi, panie prezydencie Gdańska.

 • hatteras

  Oceniono 40 razy 24

  Sekta radia Maryja i jej twor PIS podzielily narod i zaszczepily nienawisc w ludziach.Mamy tu na tym forum jajjaskrawszy dowod na to kim sa i co soba reprezentuja tacy osobnicy. PiS juz raz doprowadzil do tragedii pod Smolenskiem ,a potem szukal winnych.Wierze ,ze Prezyden Gdanska powroci do zdrowia ,bo w przeciwnym razie nad Wisla moze dojsc do jeszcze wiekszej tragedii.

 • aronia0

  Oceniono 38 razy 20

  Podobno p.o. Prezydenta zwolal dzis przedstawicieli wszystkich partii, aby isc razem w marszu przeciw przemocy i nienawisci. To skandal, ze przedstawiciel obozu wladzy, ktory wlasnie rozbudzil i pielegnowal wszelkie formy nienawisci i przemocy (przeciwko swoim politycznym przeciwnikom i ludziom myslacym inaczej) chce organizowac taki marsz i w nim isc. Budyn - czy mozesz w koncu sie zamknac. Nie sa potrzebne juz twoje pomysly i wypowiedzi. Niech ci, ktorzy szanowali Adamowicza i sa przeciwnikami przemocy, ida w takim marszu, ale nie ty i twoi pisowscy mocodawcy.

 • przemas_ksp

  Oceniono 17 razy 17

  Kurde. Tak po prostu mi go szkoda

 • bosman64

  Oceniono 25 razy 13

  Polakom nie są potrzebni żadni "ciapaci" pod przywództwem PIS i kościółka sami się po zabijamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX