Paweł Adamowicz zaatakowany na finale WOŚP. Prokuratura jeszcze dziś przesłucha napastnika

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na finale WOŚP w Gdańsku. Stan prezydenta Adamowicza jest poważny. Przeszedł kilkugodzinną operację. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zapowiedziała, że wszczyna śledztwo. W poniedziałek przesłuchany zostanie napastnik.

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. Mężczyzna ugodził prezydenta Gdańska nożem. Stan polityka jest poważny. Od razu trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przeszedł operację. Po 2 w nocy poinformowano, że Paweł Adamowicz przeżył operacje, ale jego stan jest nadal ciężki.

Atak na Pawła Adamowicza. Napastnik zostanie przesłuchany w poniedziałek

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała w niedzielę wieczorem, że wszczęto już śledztwo ws. ataku na Pawła Adamowicza. Jak podaje Radio Gdańsk, rzeczniczka prokuratury Grażyna Wawryniuk zapowiedziała również, że w poniedziałek przesłuchany zostanie sprawca, który ugodził nożem prezydenta Gdańska. 

Napastnik to Stefan W., w przeszłości skazany na 5 lat więzienia za czterokrotną napaść na banki z bronią w ręku. Miał wtedy 22 lata. Stefan W. w okresie od 8 maja do 12 czerwca 2013 roku napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów oraz na bank Crédit Agricole - podawał w 2014 roku lokalny oddział "Gazety Wyborczej". W sumie zrabował około 15 tys. złotych. Podczas procesu przyznał się do winy, ale nie wyraził skruchy, mówił, że ukradł, bo "chciał mieć pieniądze, których nie potrafił zarobić".

Zobacz także: Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Jego asystent również trafił do szpitala. "Stan stabilny"

27-letni obecnie Stefan W. jest do dyspozycji policji. Został już przebadany na obecność środków odurzających. Prokuratura nie chce na razie mówić o kwestii poczytalności mężczyzny podczas ataku. Stefan W. najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Stefan W. podczas ataku miał mieć ze sobą plakietkę "media". Nie wiadomo, jak ją zdobył, ani jak wdarł się na scenę. Jak mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, nic nie wskazuje na to, aby atak miał związek z finałem WOŚP w Gdańsku. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku dodaje, że od niedzieli nad sprawą pracuje kilku prokuratorów. - Pracujemy bardzo intensywnie, wspólnie z funkcjonariuszami policji - mówiła Wawryniuk. Zanim dojdzie do przesłuchania sprawcy Stefana W. konieczne jest zabezpieczenie wszystkich materiałów dowodowych. 

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych 

Więcej o:
Komentarze (127)
WOŚP 2019 Gdańsk: Atak na Pawła Adamowicza. Nożownik zostanie dzisiaj przesłuchany
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 31 razy 25

  Pewnie jeszcze dziś Mazurek wyda oświadczenie: "nie pochwalam, ale rozumiem".

 • wejsunek47

  Oceniono 33 razy 21

  to pewnie patriota i bandzior wyklęty a ONR i inni zboczeńcy będą o nim śpiewać pieśni..

 • sarton

  Oceniono 29 razy 19

  czy "pani" pawłowicz już zbiera na kaucję ??? a może jedzie do Gdańska poręczyć za niego ??

 • loneman

  Oceniono 20 razy 14

  Taa tak beda "badac" sprawe by nie wyszly na jaw jego ewentualne prawicowo-naziolskie czy pisie powiazania i sprawe dopiero wyjasni ktos po zmianie wladzy.

 • taroudant

  Oceniono 14 razy 12

  To dobry chłopak, gorący katolik i patriota o poglądach konserwatywnych. Jako dziecko często bywał na plebanii u Jankowskiego. Wystarczy dozór prokuratorski, ewentualnie mały wyrok w zawiasach.

 • sarenmaster

  Oceniono 20 razy 12

  ten nóż to z pewnością krucyfiksosztylet

 • fctheduck

  Oceniono 11 razy 11

  Już teraz wiadomo jaki będzie wynik "śledztwa" - samotny, sfrustrowany człowiek z kryminalną przeszłością, działał irracjonalnie, nic nie pamięta. Sprawa zamknięta. Może nawet okaże się, że Adamkiewicz sam go sprowokował i to jego wina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX