Finał WOŚP. Zebrano już ponad 92 miliony złotych. To kolejny rekord!

Deklarowana kwota na koniec 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ponad 92 mln zł - to o prawie 10 mln więcej, niż deklarowana kwota na koniec poprzedniego finału. Będzie jeszcze rosnąć.

WOŚP pobił kolejny rekord - tak zwana deklarowana kwota wyniosła 92 143 798 zł, o 10 mln więcej niż rok temu o tej porze. To wstępne wyliczenia, ostateczna kwota w ubiegłym roku była znacznie wyższa - zebrano ponad 126 mln zł. Jest więc szansa, że i ten rekord zostanie pobity. Od początku działania Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już - wliczając ten rok - ponad miliard złotych.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych 

WOŚP - rekordowy 27. finał

W zbiórkę było zaangażowanych 120 tysięcy osób w 1700 sztabach w Polsce i na świecie. Jak podaje WOŚP, podczas licytacji sprzedano m.in. złote serduszko za 1,2 mln zł i złotą kartę za 123,456 tys. zł. Orkiestrę nadal można wspierać. Trwają Akcje Allegro dla WOŚP, można wysyłać SMS oraz wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto.

Zbiórka w tym roku organizowana była pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste", jej celem jest zakup sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Paweł Adamowicz zaatakowany

Niedzielny finał upłynął pod znakiem radości i pozytywnych działań w wielu miejscach w Polsce, niestety, miało też miejsce tragiczne zdarzenie. W Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany na scenie, podczas tzw. światełka do nieba. 27-letni mężczyzna ugodził go nożem, ciężko raniąc. Adamowicz przeszedł operację, przeżył, ale jest w ciężkim stanie.

Więcej o:
Komentarze (78)
27. Finał WOŚP. Zebrano już ponad 92 miliony złotych. To kolejny rekord!
Zaloguj się
 • moharp

  Oceniono 53 razy 51

  Super kwota. Prosimy o większy hejt pisowców za rok będzie kolejny rekord.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 45

  Czyżby Polacy znów pokazali plujacym jadem pisowcom i ich katolibanskim sojusznikom środkowy palec?
  Owsiak pokazuje wszystkim, przez jeden dzień jakby mógł wyglądać nasz kraj, gdyby było w nim więcej tolerancji, empatii i kolorowej radości...
  Niestety Gdańsk pokazał nam jak miałaby wyglądać pisowska Wolska kiboli, nazioli i zamordyzmu

 • franekzjanek

  Oceniono 39 razy 37

  .
  Brawo , PiSlamiści myśleli że jak pozamykają galerie handlowe to Polacy będą siedzieć w domu i WOŚP nie uzyska oczekiwanego wyniku ... i co ? okazuje się że Polak to taki stwór że im więcej mu się zabrania tym bardziej pokazuje swą NIEPODLEGŁOŚĆ jak pod zaborami ..... BRAWO Jurek Owsiak , brawo WOŚP, bramo MY NARÓD . Zdrowia , dużo zdrowia dla Pana Adamowicza .... już nic nas nie zatrzyma w domach w tym roku aby odsunąć PiS od władzy ...
  .

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 36 razy 34

  WOŚP to specyficzny przypadek, że im większa fala nienawiści przeciw Owsiakowi tym więcej ludzie dają.

  Byc może mają obawę, że to ostatni finał bo pisobolszewia dostała argument do ręki, że trzeba zakazać organizacji bo nożownicy szaleją.

 • signum_t

  Oceniono 36 razy 34

  To wielki sukces rządu PiS. Dzięki 500 plus rodziny mogą zasilać WOŚP! To mówiłem ja, pasek TVP info...

 • leonid11

  Oceniono 36 razy 30

  Nobel dla Jurka!!!

 • spyderman2

  Oceniono 30 razy 28

  wośp dezycją pisu nie jest wystarczająco chroniony przez policję dlatego doszło do zamachu przez nabuzowanego pisowskiego sÓwerena w gdańsku. bredziński jest za to odpowiedzialny i po depisizacji powinien siedzieć w celi z zamachowcem. na miesiączki smoleńskie kaczora ściągali policję z całego kraju pisiesyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX