Ksiądz z Elbląga wszystkie datki z tacy wsypał do puszek WOŚP. W ślad za nim poszedł kolejny

Gdy w elbląskiej parafii msza dobiegła końca, ksiądz Kazimierz Klaban zaprosił do siebie wolontariuszy WOŚP, a następnie - na oczach wszystkich parafian - wsypał wszystkie datki z tacy do puszek WOŚP. W zeszłym roku proboszcz postąpił w ten sam sposób.

Ksiądz Kazimierz Kleban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po zakończonej mszy zawołał do siebie wolontariuszy kwestujących przed kościołem i wsypał wszystkie datki z tacy do puszek z serduszkami. W podziękowaniu za wsparcie 27. finału WOŚP przygotował też dla wiernych herbatę i słodki poczęstunek.

Pieniądze z tacy przekazał na WOŚP. "To wspaniała akcja"

- To wspaniała akcja. Uwielbiam ją. Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia - skomentował ks. Kleban w rozmowie z Wirtualną Polską

Wsparcie WOŚP przez księdza Klebana powoli staje się tradycją. W zeszłym roku ksiądz również wsypał datki z tacy do puszek fundacji, a informacja o jego geście obiegła ogólnopolskie media.

Jak tłumaczył, zaangażował się w zbieranie pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka, bo sam wielokrotnie korzystał z finansowanego przez WOŚP sprzętu. Przed zebraniem pieniędzy na tacę poinformował wiernych, na jaki cel zostaną przekazane ich datki.

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało

- uzasadniał w zeszłym roku w rozmowie z portalem Natemat.pl.

Wziął przykład z elbląskiego duchownego

Jak podaje WP.pl, Kleban stał się inspiracją dla ks. Kamila Wołyńskiego z parafii w Żółkiewce (woj. lubelskie). Ksiądz dziekan zaprosił kwestujących do kościoła, a wierni wrzucali pieniądze do ich puszek, zamiast na tacę. - Poszedłem za przykładem Kazia. Zaprosiłem wolontariuszy, by zebrali datki. Myślę, że uzbieraliśmy sporą sumkę - skomentował Wołyński. Dodał, że parafianie cieszyli się z akcji i chętnie wrzucali pieniądze.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. 

Więcej o:
Komentarze (395)
WOŚP finał. Niezwykły gest księdza z Elbląga. Wszystkie datki z tacy wsypał do puszek WOŚP. "Wspaniała akcja"
Zaloguj się
 • lucek10

  Oceniono 58 razy 48

  Podłość ludzi, którzy oczerniają tych, którzy chcą pomagać innym jest porażająca! Polska specjalność wspierana przez aktualnie rządzących! Przypominam, że deklarują się jako katolicy.

 • ziaburek

  Oceniono 50 razy 42

  I do czego doszedł Kościół Katolicki? To, co powinno być normą czyli pomoc najsłabszym, staje się sensacją...

 • arius9

  Oceniono 34 razy 32

  Zapomnieliście wyraźnie zaznaczyć, że to ksiądz z Polskokatolickiego kościoła a nie z watykańkiej mafii. Drobna różnica.

 • joachimmurat1805

  Oceniono 32 razy 30

  No cóż, można tylko z rozrzewnienem westchnąć, że tak niewiele trzeba aby wzbudzić u innych zrozumienie i sympatię. Ten duchowny nie pomylił się z powołaniem, jest po prostu duchownym. Szkoda tylko, że w tym chrześcijańskim mistycyzmie tak rzadko spotyka się w Polsce takich ludzi, takich duchownych. Ale ten wyjatek na peweno nie czyni jakiejś reguły, pod którą pewnie wielu chciałoby się podpisać, ponieważ jego mocodawcy, czyli Episkopat widzą w Owsiaku tylko polityka. Episkopat jak zwykle milczy i schował głowę w piasek. A tymczasem Jurek robi to co czuje, na peweno nie jeswt politykiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX