Ostrzeżenia pogodowe, nadchodzi mróz: do -21 stopni, intensywny śnieg i oblodzenia

Do minus 21 stopni może spaść temperatura dzisiejszej nocy. IMiGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla wschodniej części Polski. Mroźno będzie także w górach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne.

Ostrzeżenia przed silnym mrozem zostały wydane dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, wschodniej części mazowieckiego i małopolskiego.

Na Podlasiu temperatura może spaść do minus 21 stopni, w Suwałkach do minus 15, w Lublinie do minus 13, w centrum i Zakopanem do 10 stopni poniżej zera. Natomiast na południu, w woj. małopolskim i śląskim przewidywane są spore opady śniegu. IMiGW ostrzega też przed oblodzeniami m.in. we wschodniej części kraju.

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zwraca uwagę, że podczas mroźnej pogody nie należy rozgrzewać się alkoholem.

- To jest bardzo zgubne, bo paradoksalnie alkohol sprzyja wychłodzeniom - mówi Bożena Wysocka i apeluje, by powiadamiać odpowiednie służby, kiedy widzimy bądź wiemy o osobie, której życie może być zagrożone. - Wystarczy zadzwonić pod numer 112 albo 997. Jeden telefon może uratować komuś życie - przekonuje Bożena Wysocka.

W nocy ze środy na czwartek z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba. Do zamarznięcia doszło w województwie mazowieckim. To już 48. ofiara wychłodzenia od początku listopada 2018 r.

Więcej o:
Komentarze (49)
Pogoda. Ostrzeżenia przed mrozami w Polsce. Na wschodzie nawet do -21 stopni
Zaloguj się
 • kuba_wu

  Oceniono 9 razy 5

  Alkohol zwiększa krążenie, poprawia ukrwienie i podwyższa temperaturę bardziej wyeksponowanych części ciała, kończyn; na krótką metę daje poczucie grzania, na dłuższą przyspiesza utratę ciepła - bardziej rozgrzane, zewnętrzne fragmenty ciała szybciej oddają ciepło do otoczenia.

 • jurekwy

  Oceniono 13 razy 3

  Cały czas ostrzegają, a my w Legnicy cały czas mamy listopad. Ten miesiąc trwa u nas 4 miesiące: szaro, ponuro, opady mżawki, deszczu. Tak bardzo chcę mroźnej zimy, atu taka kaszana.

 • piotrm74

  Oceniono 2 razy 2

  Dzisiejsze ostrzeżenie z dnia 10 stycznia...

 • sothink

  Oceniono 2 razy 2

  we Wroclawiu ma padac deszcz, jak to zwykle w styczniu bywa

 • lech2011

  Oceniono 7 razy 1

  Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zwraca uwagę, że podczas mroźnej pogody nie należy rozgrzewać się alkoholem.

  Cała Polska pije wódę z powodu oziębienia.

 • jebacsocjalistycznekurwy

  Oceniono 2 razy 0

  mlodepanny.pl

 • szabepio

  Oceniono 6 razy 0

  Pisiarnia zmarznie. Wypije a potem zmarznie.
  Hi hi hu ha hu ja hi hu ju ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX