Daniel M. zamurował żonę w podłodze? Przez 21 lat okłamywał wszystkich, że uciekła za granicę

W jednym w domów w Debrzynie (woj. pomorskie) odkryto zwłoki kobiety. Były zamurowane w podłodze piwnicy. Policja i prokuratura podejrzewają o morderstwo męża.

Policjanci z gdańskiego wydziału Archiwum X najprawdopodobniej rozwiązali sprawę zaginięcia sprzed ponad 20 lat. W miejscowości Debrzno znaleziono zwłoki kobiety. Były w jej własnym domu. 

Debrzno. Zbrodnia sprzed 20 lat wyszła na jaw

20-letnia Angelika mieszkała z mężem i roczną córeczkę w miejscowości Debrzno na Pomorzu. W 1998 roku kobieta nagle zniknęła. Mężczyzna twierdził, że jego żona uciekła za granicę, zgłosił nawet jej zaginięcie. Po pewnym czasie wystąpił jednak o rozwód, a z racji tego, że para miała wspólne dziecko, pobierał środki z funduszu alimentacyjnego. Gdy dziewczynka miała 6 lat, oddał ją na wychowanie swoim rodzicom, a sam zamieszkał z nową partnerką. 

Prawda o losie Angeliki mogłaby nigdy nie wyjść na jaw, gdyby nie informator, który zgłosił się do policjantów z Gdańska. Podejrzewał, że kobieta mogła być zamordowana. Policjanci udali się do domu Daniela M. z georadarami, którymi zbadali budynek. W podłodze piwnicy ujawniono zwłoki młodej kobiety. Badania DNA potwierdziły, że to zaginiona ponad 20 lat temu Angelika. 

Jak podaje Wprost.pl, o morderstwo oskarżono męża kobiety - Daniela M. Prokuratura podejrzewa, że Angelika M. została zamordowana w 1998 roku. Jej mąż miał udusić ją kablem, włożyć jej ciało do torby podróżej, a następnie zakopać ją w piwnicy. Później wylał w tym miejscu beton.

Daniel M. nie przyznaje się jednak do winy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywocie. 

Więcej o:
Komentarze (154)
Daniel M. zamurował żonę w podłodze? Przez 21 lat okłamywał wszystkich, że uciekła za granicę
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 25 razy 21

  Jezeli bylo to jego pierwsze morderstwo zony, powinni go puscic wolno... pierwsze nie liczy sie jako przemoc domowa...

 • darrek11

  Oceniono 23 razy 15

  Hmm. Pytanie gdzie byl ten informator przez tyle lat i co powiedzial? Bo to, ze maz zabil zone to mozna bylo brac jako hipoteze w czasie zgloszenia rzekomego zaginiecia. No chyba policja powinna rozwazac wszystkie mozliwe warianty.

 • saviour

  Oceniono 19 razy 13

  skoro pobicie raz to nie przemoc domowa,
  to może zabicie raz to nie morderstwo?
  w pseudo-państwie mafii PIS nic mnie nie zaskoczy ani nie oburzy już

 • sztucznypolak

  Oceniono 18 razy 12

  Czy jesli do konca konsekwentnie bedzie twierdzil ze jest niewinny, to zmieni to w czymkolwiek jego sytuacje (wymiar kary)?

 • angelus-silesius

  Oceniono 15 razy 11

  Po zaledwie 21 latach umysłowo niezwykle rozwinięci policjanci zdecydowali się na to, co jest oczywiste nawet dla półidioty: na dokładne przeszukanie domu.
  Szacun!

 • artur702

  Oceniono 11 razy 9

  Zgodnie z pisopatycznym prawem zabójstwo pierwszej żony zostanie mu wybaczone, jak zabije drugą dostanie prawomocną naganę za złe zachowanie.

 • ja-szamanka

  Oceniono 8 razy 8

  Taa, policjanci z Archiwum X rozwiązali.....informator im rozwiązał. Przez 20 lat nie przyszło im do głów, żeby przeszukać dom? żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX