Sąd Najwyższy oddalił kasację Dariusza P. W 2013 roku podpalił dom, zginęła żona i czwórka dzieci

Sąd Najwyższy oddalił kasację Dariusza P. skazanego na dożywocie za zabicie żony i czwórki dzieci. Obrona chciała ponownego rozpoznania sprawy, prokuratura - oddalenia kasacji.

Według prokuratury w maju 2013 roku mężczyzna podpalił dom jednorodzinny w Jastrzębiu-Zdroju, w którym przebywała jego żona i pięcioro dzieci. Przeżył jedynie najstarszy syn.

Sędzia sprawozdawca Małgorzata Gierszon w uzasadnieniu mówiła, że sprawa została rozpoznana należycie.

- Należy podzielić stanowiska sądów obu instancji, że te poszlaki ustalone w sposób respektujący przepisy, w pełni uprawniały do stwierdzenia, że skazany rzeczywiście dopuścił się sprawstwa tej zbrodni - dodała sędzia Gierszon.

Obrona zarzucała w kasacji, między innymi, że biegli nie rozpatrzyli hipotezy o tym, że dom spłonął w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Obrońca Dariusza P. mecenas Eugeniusz Krajcer po orzeczeniu powiedział dziennikarzom, że"nie udało się przekonać sądu, iż w sprawie trzeba przeprowadzić wszystkie dowody, aby mieć pewność, co było przyczyną pożaru". Dodał, że w sprawie było wiele uchybień. Obrońca nie wykluczył skargi nadzwyczajnej.

Według sądu Dariusz P. zabił, bo "chciał uzyskać pieniądze z ubezpieczenia i uwolnić się od rodziny". O warunkowe zwolnienie może się ubiegać w 2049 roku.

Więcej o:
Komentarze (47)
Oddalono kasację ws. Dariusza P. Mężczyzna podpalił dom, zginęła żona i czwórka dzieci
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 48 razy 40

  A tak pięknie się modlił, tak do kościółka pobożnie biegał, ba! "szafarzem ciała" nawet został! Prawie jak ksiądz...

 • drdr2

  Oceniono 35 razy 33

  Niedawno jeden z biskupów powiedział, że nauczanie religii w szkołach jest konieczne, bo bez tego będzie nihilizm moralny. Przypomniał mi się wtedy ten morderca, gruntownie wyedukowany religijnie, najpobożniejszy w okolicy, godzien zaufania Kościoła, szafarz Eucharystii. A jednak popełnił zbrodnię takiego kalibru, że hitlerowcy i czerwoni khmerzy pochyliliby głowy z uznaniem. Religia nie chroni przed złem. Społeczeństwo Rwandy to w 94% chrześcijanie, a doszło tam do ludobójstwa. Stalin miał zostać popem więc też religii się uczył. Psu na budę ta ewangelizacja...

 • motyw4

  Oceniono 40 razy 32

  To teraz trzeba uderzyć do budynia, żeby go ułaskawił - to w końcu taki dobry Polak, katolik, do kościoła chodził, na tacę dawał, kolędę przyjmował, do spowiedzi i komunii regularnie uczęszczał, swojej parafii rozdawał komunię świętą, należał do Ruchu Światło-Życie, na pogrzebie rodziny kazanie wygłosił abp. Skworc... No - jak tu takiego wspaniałego człowieka nie ułaskawić?

 • yuo7leo9

  Oceniono 21 razy 17

  Niesłusznie oddalono. Przecież to był konflikt w rodzinie i on tylko raz,. pierwszy raz. Wedle Otdo Juris facet jest niewinny :((((

 • andrzej2310

  Oceniono 21 razy 17

  Katolik zabił 5 osób. Śmie prosić o łaskę?

 • 1_do_27

  Oceniono 19 razy 15

  Piedrolone psychole tak mają. Jak ten który udusił i zamurował żonę w piwnicy. Na pytanie jak się mogła tam znaleźć odpowiada że sam się nad tym w areszcie zastanawia od długiego czasu i nie wie. Nic nie może wymyśleć.

 • 2fat

  Oceniono 18 razy 14

  Prawdziwy szatan. Powinno się go powiesić, po chrześcijańsku. Spalenie żywcem byłoby sprawiedliwe ale niesmaczne.

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 13

  Wzorowy katolik. Szafarz NS. Ulubieniec klechów. Adrian ułaskawi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX