Dolnośląskie. Akcja przeciwko piratom drogowym. Rekordzista gnał 190 km/h trasą krajową

Policjanci z Oławy rozpoczęli wojnę z piratami drogowymi. Od początku 2019 roku zatrzymali prawo jazdy siedmiu kierowcom. Rekordzista przekroczył prędkość o 100 km/h.

O tym, że na drogach jest teraz niebezpiecznie, nie trzeba nikomu przypominać. Oblodzone jezdnie, intensywne opady śniegu, marznący deszcz i zawieje - to wszystko sprawia, że o wypadek drogowy nie jest trudno. Większość kierowców zachowuje ostrożność i zdejmuje nogę z gazu, jednak nie wszyscy są tak rozważni. Oławska drogówka wymierza nieodpowiedzialnym kierowcom wysokie kary i zatrzymuje prawa jazdy.

Policjanci z Oławy zatrzymali prawa jazdy siedmiu kierowców

Od Nowego Roku w powiecie oławskim prawo jazdy straciło już siedmiu kierowców. Są to osoby, które w terenie zabudowanym znacznie przekroczyły prędkość lub wykonywały manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych. Złapany przez oławską Policję rekordzista jechał z prędkością 190 km/h na drodze krajowej nr 94, gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h. Wszyscy kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów będą podejmować kolejne działania.

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Zdejmijmy nogę z gazu

Dolnośląska Policja apeluje o ostrożność - warunki na drogach w całej Polsce są trudne, a oblodzona nawierzchnia drogi powoduje zmniejszenie przyczepności kół naszych samochodów. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami i zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że jadąc za szybko, stanowimy zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej o:
Komentarze (71)
Dolnośląskie. Akcja przeciwko piratom drogowym. Rekordzista gnał 190 km/h trasą krajową
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 10

  Jestem jak najbardziej za karaniem piratów drogowych, ale to ZNÓW, kolejna, śmierdząca na kilometr "pokazówka" Prawdopodobnie policja "rzutem na taśmę" pozyskała w końcówce roku kilkaset NOWYCH laserowych mierników prędkości, więc trzeba było ogłosić Akcję "Speed" i Akcję "Kaskada".

  Ale spoko. Za miesiąc połowa mierników trwale "się zepsuje" (oczywiście jak zawsze sama :-)) i WSZYSTKO wróci do normy... :-))

 • tom1622

  Oceniono 7 razy 5

  debilna akcja

  ściganie kogokolwiek z prędkością 190 km/h po drogach lokalnych to idiotyzm i proszenie się o tragedię (jak rozumiem Policja goniła kierowcę jadąc również 190 km/h)

  Oczywiście system kontroli powinien istnieć (kamery, radary itp), bo pomimo, że niestety sam lubię jeździć szybko, to uważam to za celowe

  Mandaty powinny być chyba w Polsce wyższe, a ich otrzymanie za przekroczenie prędkości bardziej nieuchronne.

  Ale jest jeszcze jeden aspekt całej sprawy...
  znaki drogowe z ograniczeniem prędkości powinny być stawiane dużo bardziej racjonalnie - obecnie to jest jakiś idiotyzm. Droga porządna, dwupasmowa, rozdzielona pasem zieleni a tu ograniczenie do 50 km/h i oczywiście chłopcy radarowcy czają się co drugi dzień, bo łatwo normę wyrobić (przykład takiego miejsca: wylot z Poznania w kierunku na Buk i Nowy Tomyśl, Wysogotowo, na odcinku między rondem w Przeźmierowie a pierwszymi światłami - nowa dwupasmówka - ograniczenie: 50 km/h)

 • luki.wawa

  Oceniono 17 razy 5

  Kolejna pokazówka ze strony Policji udających że pilnują bezpieczeństwa na drogach. Każdy kto dużo jeździ wie jaki jest problem na drogach. I z pewnością preserskość to wtórny problem. Jednak najłatwiejszy do egzekwowania i najbardziej opłacalny.
  Problem większości kierowców jest brak podstawowych umiejętności, stanu technicznego i chyba najważniejsze nie przestrzegania podstawowych przepisów.
  I tak często osoby jeżdżące wolniej łamiące co chwile przepisy np. wymuszająca pierwszeństwo. Ma pewność że do puki nie spowoduje wypadku ma święty spokój żaden policjant mu nic nie zrobi.

 • calcinus

  Oceniono 23 razy 5

  Jedyną szansą na ukrócenie tych szarż ułańskich są wysokie mandaty. Znacznie wyższe niz obecnie.

 • chocbynawstecznym

  Oceniono 11 razy 5

  A wystarczyłoby: - 1. Przekroczenie o 50km/h - mandat, utrata prawa jazdy i codzienne wizyty na komendzie przez tydzień, 2. powyższe i tydzień prac społecznych, 3. areszt na 48h. - ilość "cfaniaków" spadłaby już po 1. drastycznie :)

 • dublet

  Oceniono 4 razy 4

  Nowy portal erotyczny NBP.pl, laski chętne ale drogie!

 • ojobazos

  Oceniono 16 razy 4

  3 miesiące utraty formalnej prawa jazdy to jest za mało, powinno się zabierać kluczyki (2komplety z dowodem rej.), samochód odstawić na parking policyjny oraz wzywać delikwenta na komendę i sprawdzać czy nie jeździ innym samochodem. Inaczej ten przepis jest ignorowany.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 3

  A jaka kara spotkalaby mysliwego ktory przynioslby fuzje i wymachiwalby nia w srodku miasta?
  Jakis mandacik i ZABRANIE FUZJI. A potem droga krzyzowa, zeby odzyskac. To moze samochod przekraczajacy limity o np. 70 km/h to wlasnie taka nabita strzelba w rekach szalenca?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 3

  Metoda amerykanska:
  'Przez kieszen do rozumu'.
  Przyklad:
  Autostrada. Limit 55 mil/h. Na obu prawych pasach jada ciezsze, wolniejsze pojazdy rzedu 55-60 mil/h.
  Na lewym jedzie SUV osobowy ok. 75 mil/h ktoremu pod bahazbnik podjezdza czarne BMW i mryga swiatlami. SUV wciskajac sie pomiedzy ciezarowki ustepuje miejsca nastepnie po przepuszczeniu BMW wlacza czerwono niebieskie swiatla dotychczas ukryte w zakamarkach karoserii i zwija BMW na pobocze.
  Wykroczen jest kilka. najgorsze to niezachowanie odleglosci (jedna dlugosc auta na kazde 10 mil predkosci). Niebezpieczna jazda. Agresywna jazda. Przekroczenie predkosci. ZA KAZDE - OSOBNY MANDAT, kazdy rzedu 200-500 USD. Ale to male piwo. Za kazde wykroczenie - punkty. A kazdy punkt to O/C x 2 NA DWA LATA.
  Dodam jeszcze, ze czas potrzebny na zwiniecie kierowcy na autostradzie przekraczajacego znacznie predkosc i/czy wymuszajacego zachowanie kierowcy w aucie poprzedzajacym to maksymalnie kilka dni.
  W Polsce na autostradach policja jest praktycznie nieobecna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX