Łódź: karambol na autostradzie A1. Uczestniczyło 17 samochodów, 6 poszkodowanych osób.

Liczne utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy autostrady A1 w powiecie łódzkim wschodnim. Policja informuje, że na drodze doszło do dwóch odrębnych wypadków w odległości kilku kilometrów od siebie.

Gigantyczne korki w okolicy Łodzi są wynikiem dwóch wypadków samochodowych, które zdarzyły się niezależnie od siebie. Droga w kierunku Gdańska wciąż jest całkowicie zablokowana. 

Karambol i wypadek samochodowy na autostradzie A1. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

Pierwszy ze wspomnianych wypadków to karambol, do którego doszło przed godziną 7:00 na autostradzie A1 w okolicy Plichtowa na jezdni kierunku Gdańska. Brało w nim udział sześć pojazdów - cztery auta osobowe i dwa samochody ciężarowe. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało sześć osób. Koło miejscowości Natolin doszło do kolejnego wypadku, w którym brały udział dwa samochody. W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Korki na autostradzie A1 w powiecie łódzkimKorki na autostradzie A1 w powiecie łódzkim Fot. Google Maps

Korki na autostradzie A1 niedaleko Łodzi. Policja kieruje na objazdy

Na autostradzie A1 w powiecie łódzkim pracowało pięć zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Łódzka Policja poinformowała, że funkcjonariusze zorganizowali objazd przez Brzeziny do węzła Łódź Północna przez drogę krajową nr 72 i pochwaliła kierowców za to, że na zablokowanym z powodu wypadku odcinku autostrady A1 utworzyli tzw. korytarz życia, umożliwiający swobodny przejazd karetek, radiowozów i wozów strażackich.

Normalny ruch na tym odcinku autostrady przywrócono dopiero po godzinie 15:00.

Karambol na autostradzie A1Karambol na autostradzie A1 Policja

Więcej o:
Komentarze (20)
Łódź: karambol na autostradzie A1. Uczestniczyło 17 samochodów, 6 poszkodowanych osób
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 39 razy 27

  Husaria nie lęka się byle śniegu! Husaria napierydala zderzak w zderzak czy śnieg, czy deszcz, czy noc, czy mgła; taki sport narodowy Januszy szos - kto kogo zepchnie z lewego pasa, kto komu wryje się przed maskę, kto szybciej na zjeździe do maka. Czasem jak patrzę na taki kondukt żałobny złożony z 5-6 szybkich i wściekłych jeden za drugim, to aż mi się chce nekrologi czytać.

 • fctheduck

  Oceniono 14 razy 12

  Janusze nie muszą zwalniać z powodu byle śniegu. Dacie radę, na pewno uda wam się pobić rekord trasy...

 • kasle

  Oceniono 19 razy 3

  Na autostradach na ogol zdarza sie malo wypadkow. Polska znowu wyjatkiem od reguly.

 • mistermadmat

  Oceniono 4 razy 2

  uczestnicy programu śnieg i lód +

 • mcguirre

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda jest taka, że około godziny 9 rano "jedynka" od Łodzi do Katowic nie była odśnieżona i przygotowana przez służby chociaż o opadach było wiadomo od poprzedniego dnia. Gdyby piaskarki wyjechały wieczorem to nie byłoby problemu. A to, że są szybcy i wściekli bezrozumu i wyobraźni to inna sprawa.

 • sebastian_nyk

  Oceniono 11 razy 1

  Jechałem tamtędy pewnie kilkanaście minut przed tym wypadkiem. Drogowcy zdecydowanie zaspali, warunki okropne. Mimo napędu na 4 łapy i rozsądnej prędkości tylko na prawym pasie następnym razem przed taką wycieczką zaopatrzę się w stoperan.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 0

  Bo cymbały jechały jak wariaci

  Jak jest ograniczenie do 70, ale pojawił się śnieg i lód, to zawsze zwalniam do 80

  bo nie jestem gupi

 • stanislawperkoz

  Oceniono 5 razy -5

  W okowach arktycznej pogody...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX