Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy 13 stycznia to niedziela handlowa? Zamieszanie wokół zakazu handlu w niedziele wciąż trwa, a wraz z początkiem roku zmieniły się przepisy.

Od początku 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu i to wyłącznie w ostatnią niedziele każdego miesiąca. Wynika z tego, że 13 stycznia nie jest niedzielą handlową, więc zamknięte będą zarówno supermarkety, jak i sklepy w galeriach handlowych. Tego dnia z pomocą przyjdą nam jedynie osiedlowe sklepiki, w których sprzedaje sam właściciel lub stacje benzynowe, które mogą być otwarte w każdą niedzielę w roku. Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 stycznia

Niedziele handlowe. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Przepisy dotyczące niedziel handlowych i niehandlowych staną się w następnym roku jeszcze bardziej restrykcyjne. Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko w siedem spośród 52 niedziel. Będą to dni 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  "Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?"
  ===========================================================
  No i co?! Będą czynne, bo umieram z ciekawości...:-)

 • Zaczarowany Ołówek

  Oceniono 8 razy 2

  UZ a ludzie gadajo obok kościoła po mszy, że Grażyna na kasie w Biedronce jest lesbijką i ma partnerkę no tą co jeździ na widlaku i rozwozi towar na sklepie obok Lidlu??

 • paulhandhman

  Oceniono 1 raz 1

  od kwietnia PISS wprowadzi kartki na zywnosc i ceny urzedowe na wszelakie dobra dostepne w placowkach handlowych PSS Biedronka,PSS LIDL i GS Kaufland. Suweren w podziece odbedzie tysiace pielgrzymek do Torunia, Lichenia i Czestochowy

 • beton44

  Oceniono 7 razy 1

  Uz na posterunku. Klikamy - Uz i ewentualne jego dzieci mają na margarynę. Koniecznie z Lidla - sponsora Czerskich...

 • kropidlo5

  0

  A dlaczego 13 i 20 grudnia?

 • kmosb

  0

  Bardzo dobrze że markety są pozamykane w niedzielę.

 • 64stasiek

  0

  przestańcie wreszcie pieprzyć! Tylko wyjątkowy niedorozwój może nie rozumieć tej, idiotycznej zresztą, ustawy. Prosty przepis, że tylko ostatnia niedziela w miesiącu ma być handlowa, daje wam okazję do lania wody i podczepiania reklam, tej gangreny środków przekazu.

 • poszlazimadomorza

  0

  13 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Więc jak może to być niedziela handlowa. Dawałem co roku 2--40 zł . W tym dam 100zł i wyrówna się. Proszę Wszystkich popierających Orkiestrę o podwojenie datków. Niech ich skręca.

 • tekameka

  Oceniono 2 razy 0

  przestańcie wpisywać POchwały dla uz bo nigdy nie przestanie pisać kocopołów
  a wierszówkę i tak dostanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX