Obfite opady śniegu. IMGW ostrzega przed opadami. W Tatrach prawie 2 metry śniegu

Zima w dalszym ciągu nie odpuszcza, a na południu pada śnieg, który może być źródłem niebezpieczeństwa. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, a TOPR apeluje o rozwagę.

W ciągu ostatnich dni pogoda nie była dla nas łaskawa, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłaszał coraz to nowe ostrzeżenia meteorologiczne. Nie inaczej jest dzisiaj - w wielu województwach prognozowane są opady śniegu, które mogą stanowić dla nas zagrożenie.

Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed opadami śniegu obowiązuje na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego. IMGW wydało także ostrzeżenia II stopnia dla powiatów górskich na południu kraju. Szacuje się, że dziś pokrywa śniegu w Tatrach, Beskidach i Bieszczadach może przyrosnąć o kolejne 30-40 cm. 

 

Śnieg w Tatrach, Bieszczadach i Karkonoszach. TOPR apeluje o ostrożność

W wielu miejscach na południu kraju grubość pokrywy śnieżnej ma metr, a nawet więcej. IMGW informuje, że na Kasprowym Wierchu grubość pokrywy śniegu ma 192 cm, na Hali Gąsienicowej 143 cm, z kolei nad Morskim Okiem - 116 cm. Nieustające opady śniegu sprawiają, że w górach zwiększa się ryzyko samoczynnego zejścia lawin. W Tatrach ogłoszono 4. stopień, a w Karkonoszach, Beskidach i Bieszczadach 3. stopień zagrożenia lawinowego. TOPR apeluje do turystów o rezygnację z wycieczek w góry, ponieważ warunki na tatrzańskich szlakach są ekstremalne. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Obfite opady śniegu. IMGW ostrzega przed opadami. W Tatrach prawie 2 metry śniegu
Zaloguj się
 • tektur

  Oceniono 7 razy 1

  Jak są takie warunki to powinien być nie apel a zakaz wychodzenia w góry. A bezmózgom, którzy go złamią żadnej pomocy nie udzielać.

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  Wielką powódź doświadczył rząd Cimoszewicza i Tuska. Jak wykaże się Morawiecki ? Wtedy PiS krytykował Tuska. Pora będzie się zrewanżować.

 • normalny1977

  Oceniono 3 razy -1

  Jest styczeń 15 cm śniegu i 10 stopni mrozu w nocy są normalnym na tej szerokości geograficznej zjawiskiem. Z tego nie będzie żadnej powodzi, żadnej katastofy ekologicznej. Trzeba się cieplej ubierać i żyć to wszystko. Na razie na prognozach długoterminowych nie ma mowy o mozach po wyżej -15 stopni. Więc głupie komentarze o końcu globalnego ocieplenia też nie na miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX