22-letni Kacper szuka kierowcy, który go potrącił i uciekł. Pokazał swoje zdjęcie i prosi o pomoc

Kacper został potrącony przez samochód na jednej z ulic w Krakowie. Kierowca zamiast udzielić mu pomocy, odjechał. 22-latek pokazał zdjęcie swoich obrażeń i prosi o pomoc - chce znaleźć sprawcę wypadku.

Do wypadku doszło 29 grudnia zeszłego roku na ulicy św. Gertrudy w Krakowie. Chwilę po północy (0:10-0:50) 22-letni Kacper został tam potrącony przez samochód. Prawdopodobnie było to auto marki Mercedes koloru srebrnego. Dodaje, że mogła to być taksówka. 

Kraków. 22-letni Kacper szuka sprawcy wypadku

Chłopak opublikował post na Facebooku, w którym prosi wszystkich o pomoc w znalezieniu świadków zdarzenia oraz sprawcy. Okazuje się bowiem, że kierowca nie wysiadł nawet, żeby sprawdzić, czy poszkodowanemu nic się nie stało. Odjechał. Pomogli mu przechodnie. 

"Proszę o udostępnienie tego posta wszędzie ponieważ poszukują świadków którzy mogli widzieć zaistniała sytuacje i zdać zeznania dla policji. Wszystko jest ważne" - pisze 22-latek. 

Dodaje, że jego stan jest dość poważny. Samochód mocno go poturbował. 

Trafiłem do szpitala ze złamanym podudziem. Złamanie otwarte z przemieszczeniem. Obecnie mam wstawiony tytanowy pręt, liczne obrażenia twarzy, złamane ściany zatok czołowych szczękowej prawej, oczodołów oraz nosa. Twarz obecnie wygląda po naprawieniu tak jak na zdjęciu

- pisze Kacper. 

Dodaje, że rekonwalescencja będzie trwała co najmniej cztery miesiące. To dla 22-latka bardzo długo, ponieważ jest zatrudniony na umowę zlecenie i przez wypadek zostanie pozbawiony dochodu. Nie ma możliwości pobierania świadczenia chorobowego. "Zależy mi na złapaniu sprawcy, który się tego dopuścił" - dodaje. 

Każdy, kto posiada informacje na temat zbiegłego kierowcy, albo jest świadkiem wypadku, a nie był dotychczas przesłuchiwany przez policję, jest proszony o kontakt z Pierwszym Komisariatem Policji w Krakowie przy ul. Szerokiej 35 pod numerem telefonu 12 61 52 914 lub mailowo: kp1@krakow.policja.gov.pl.

Więcej o:
Komentarze (69)
22-letni Kacper szuka kierowcy, który go potrącił i uciekł. Pokazał swoje zdjęcie i prosi o pomoc
Zaloguj się
 • sammler

  Oceniono 23 razy 21

  Niech policja sprawdzi, czyja komórka logowała się tam w podanych godzinach i poruszała się śladem pokrywającym układ dróg. Sprawdzić samochód, czy nie był naprawiany po kolizji. Jeśli to taksówka, potwierdzić w centrali/u klienta. I obwodnicą nie każdy może się poruszać - sprawdzić srebrne mercedesy należące do mieszkańców.

  Dziś ustalenie takich rzeczy jest naprawdę proste. Trzeba tylko chcieć (policjo!). Sprawa medialna, to może wezmą się do roboty.

  Młody niech się trzyma. Pamiętaj: co nas nie zabije, to nas wzmocni.

 • honkers

  Oceniono 20 razy 20

  A policja (przepraszam milicja plus) nadal będzie ścigać kobiety stojące na chodnikach z różami w rękach i chronić szeregowego p'osła przed wnerwionym narodem...

 • teista_inaczej

  Oceniono 31 razy 17

  Gdy Pan Kacper powiedział że samochód miał malutki napis "Konstytucja" kierowca już dawno byłby złapany,...

 • j-ugo

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Kacprze życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.
  Mam nadzieję, że Policja stanie na wysokości zadania i złapie sprawcę wypadku.
  A potem musi pan znaleźć adwokata, który w pana imieniu założy sprawę z prywatnego oskarżenia o odszkodowanie. Oczywiście weźmie procent od wysokości wywalczonego odszkodowania. Więc będzie się starał... Pozdrawiam.

 • smiki48

  Oceniono 11 razy 9

  co wy chcecie od policji? Ich głównym celem jest dotrwanie jak najmniejszym wysiłkiem do wypasionej emerytury a nie ściganie przestępców. W moim przypadku pani policjantka umorzyła po miesiącu dochodzenie o włamanie, pomimo, ze dostała reklamówkę którą zostawił złodziej a w niej potwierdzenie zakupu kartą oraz możliwość przejrzenia monitoringu z kamery sąsiada. Pani policjantka stwierdziła, ze nie ma pewności czy to potwierdzenie jest rzeczywiście dokonane przez złodzieja, to nie będzie tego sprawdzać a na monitoring to nie ma czasu. I nic nie robiąc umorzyła postępowanie. A za parę lat przejdzie na emeryturę, którą może będzie dostawać przez 50 lat i będzie się śmiać z głupiego społeczeństwa, które jej taką fuchę załatwiło.

 • wmr2000

  Oceniono 11 razy 9

  A co robi policja? Wciąż chorują biedactwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX