Samolot musiał zawrócić zaraz po starcie z gdańskiego lotniska. "W skrzydło uderzył piorun"

Samolot linii Wizzair lecący z Gdańska do norweskiego Stavanger musiał zawrócić na gdańskie lotnisko w Rębiechowie chwilę po starcie. Podczas wznoszenia w skrzydło samolotu uderzył piorun. Lądowanie awaryjne nie było konieczne.

Poranny lot z gdańska do Stavanger zaplanowany na 6:55 był opóźniony o godzinę. Pasażerowie relacjonują, że samolot wystartował z lotniska w Rębiechowie chwilę po godzinie 8 i niemal od razu musiał lądować.

Gdańsk. Piorun uderzył w skrzydło samolotu chwilę po starcie

- Podczas wznoszenia w skrzydło uderzył piorun, o 9 wylądowaliśmy z powrotem w Gdańsku - mówi jeden z pasażerów w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.  

Jak dodaje Michał Dargacz, rzecznik prasowy lotniska, samolot w normalnym trybie wrócił na ziemię, a awaryjne lądowanie nie było konieczne. Obecnie maszyna jest serwisowana.

Silny wiatr i ostrzeżenia meteorologiczne na Pomorzu

Od środy rano pogoda na północy kraju jest niespokojna. W środę część lotów z gdańskiego lotniska w Rębiechowie była odwołana, a część przekierowana na inne lotniska. W związku z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne najwyższego stopnia dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Więcej o:
Komentarze (13)
Samolot musiał zawrócić zaraz po starcie z gdańskiego lotniska. "W skrzydło uderzył piorun"
Zaloguj się
 • dvla

  Oceniono 10 razy 10

  Najlepszą reklamą lotniska był 2 lata temu autobus który przez prawie cały rok jeździł z wybitą tylną boczną szybą zaklejoną folią pod którą był wyświetlacz led z napisem "welcome to gdansk" pasażerowie sobie selfie robili , pomijając już bezpieczeństwo generalnie wstyd na maxa

 • Slawomir Chojecki

  Oceniono 5 razy 5

  27 grudnia samolot Lotu z Warszawy do Stambułu został zawrócony znad Rumunii z powodu usterki technicznej, bo rycerze Dojnej Zmiany nie zadbali o zawarcie umowy serwisowej na głównym lotnisku ich partnera z sojuszu Star Alliance. Setka pasażerów miała z tego powodu problem (i pewnie druga setka z lotu powrotnego), ale pisowscy bolszewicy są z siebie dumni.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  Episskopat, Antos czy jakis egzorcysta rozpocznie tzw. "sledztwo" w kwesti tego "antycudu" 😝😎😤??

 • sumosi

  Oceniono 9 razy 3

  Jak dodaje Michał Dargacz, rzecznik prasowy lotniska, samolot w normalnym trybie wrócił na ziemię, a awaryjne lądowanie nie było konieczne. Obecnie maszyna jest serwisowana."

  Redakcja też nie ma pojęcia na czym polega różnica, więc nie wyjasnia czytelnikom dlaczego lądowanie po uderzeniu pioruna nie było wcale awaryjne:))

 • darcys44

  Oceniono 2 razy 2

  Współczuję pilotowi jeśli się okaże że samolot "nie ucierpiał" po uderzeniu pioruna. Co najmniej brak premii do końca roku ...

 • c.t.k

  Oceniono 1 raz 1

  Pan B,nie przy3.14erdolił w ten samolot bez powodu

 • wichura

  Oceniono 5 razy 1

  Ech, te procedury... Że też nie było na pokładzie nikogo, kto by zakrzyknął tradycyjnym, polskim: "Śmiało, zmieścisz się!" ;)

 • justas32

  Oceniono 7 razy 1

  To był zamach - na niepodległość PRL ...

 • gggrrr

  Oceniono 2 razy 0

  To dobrze że piorun uderzył w skrzydło,bo u mnie jak piorun uderzył w psa to łańcuch szczekał jeszcze trzy dni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX