Pijany 19-latek wsiadł za kółko. Do akcji wkroczył jego krewny. Brawurowo wskoczył na maskę samochodu

Mieszkaniec gminy Adamów musiał w sylwestrową noc powstrzymać swojego nieodpowiedzialnego krewnego. 19-latek chciał prowadzić pod wpływem alkoholu. Rajd zakończył się na płocie sąsiada.

19-latek z okolic Zamościa (woj. lubelskie) nietypowo chciał świętować Nowy Rok. Tuż przed północą wsiadł do samochodu. Nie przeszkadzało mu, że jest pod wpływem alkoholu - chciał wybrać się na przejażdżkę. 

19-latek prowadził pod wpływem. Powstrzymał go krewny

Na szczęście mężczyznę zauważył jego 40-letni krewny i postanowił powstrzymać go przed zrobieniem czegoś głupiego. Na początku zagrodził nastolatkowi drogę, a gdy to nie poskutkowało, rzucił się na maskę samochodu. Okazało się jednak, że nawet ten brawurowy gest nie powstrzymał chłopaka - jechał dalej.

Przejechał jeszcze kilkanaście metrów z krewnym trzymającym się wycieraczek przy przedniej szybie. Rajd zakończył się dopiero na płocie sąsiada. Wtedy udało się odebrać 19-latkowi kluczyki do auta. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na miejsce wezwana została policja. Po zbadaniu 19-latka alkomatem okazało się, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali także jego uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dowód rejestracyjny samochodu.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości Poniesie też konsekwencje prawne za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Więcej o:
Komentarze (50)
Pijany 19-latek wsiadł za kółko. Do akcji wkroczył jego krewny. Brawurowo wskoczył na maskę samochodu
Zaloguj się
 • 123_moda

  Oceniono 62 razy 54

  Świadomość się rodzi na lubelskiej wsi. Nie dość, że zatrzymali, to jeszcze wezwali policję. Niesłychane. I to krewni.

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 34

  Do dwudziestki, każdemu się wydaję, że jest nieśmiertelny. Umierają inni. Tamci. Jakieś tam bliżej niezidentyfikowane ludzie..
  Dobra akcja, gratki.

 • Orry Main

  Oceniono 32 razy 24

  Miło wiedzieć że coś jednak w tym narodzie zmienia się na lepsze. Wprawdzie odbywa się to powoli ale ważne że się odbywa

 • Marco B.

  Oceniono 20 razy 20

  A wystarczyło posłuchać starszego i nie byłoby zniszczonego samochodu, płotu. Nie byłoby też się w areszcie... No i mam nadzieję, że ten 40 letni krewny zdrowo przetrzepał d...e temu gnojowi.

 • weiglowa

  Oceniono 21 razy 17

  I teraz bohaterski krewniak będzie wiochowym wrogiem nr 1.

 • irma223

  Oceniono 17 razy 15

  Brawa dla wujka!

 • viking2

  Oceniono 19 razy 15

  Jakby mu wjebali 20 batow na gola dupe, to juz by tego wiecej nie zrobil.
  A tak, to robi gdzies na czarno, mandat zaplaci za 4 czy 5 godzin fuchy na lewo, prawko mu oddadza za rok, a za rok i dwa tygodnie przeczytamy o smiertelnym wypadku, spowodowanym przez pijanego szczyla za kierownica...

 • lodomeria

  Oceniono 13 razy 13

  Brawa dla krewnego!
  I proszę, nie nazywajcie ryzyka zabicia kogoś "zrobieniem czegoś głupiego".
  Coś głupiego to 19-latek zrobił wsiadając do samochodu po pijaku, przejażdżka to by było ryzykowanie cudzym i swoim życiem.

 • ewanwypior

  Oceniono 16 razy 12

  a krewny zostanie wyklęty w rodinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX