Prognoza pogody na dziś - czwartek 3 stycznia. Czeka nas śnieżny i zimny dzień

Prognoza pogody na dziś - czwartek 3 stycznia 2019 roku. Czy pogoda będzie dziś dla nas łaskawa? Meteorolodzy przewidują, że warunki pogodowe będą dziś niekorzystne.

Z map pogodowych przygotowanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w przeważającej części kraju spadnie dzisiaj śnieg. Na południu prognozuje się zamiecie śnieżne, z kolei na północy liczne utrudnienia związane z silnym wiatrem.

Temperatura. Na termometrach zobaczymy nawet 5 stopni poniżej zera

temperatura w wielu miejscowościach spadnie poniżej zera. Najniższe wartości zobaczymy na termometrach na południu Polski. W Zakopanem temperatura spadnie do -5 stopni, w Rzeszowie, Przemyślu, Kielcach, Krakowie i Suwałkach do -3 stopni, natomiast w Jeleniej Górze, Katowicach, Warszawie i Białymstoku do -2 stopni. Najcieplej będzie dzisiaj na północnym zachodzie i zachodzie kraju - w Szczecinie odnotujemy 2 stopnie, z kolei w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze 1 stopień na plusie.

Mapa temperatury 3.01.2018Mapa temperatury 3.01.2018 gazeta.pl

Opady. Synoptycy prognozują przelotne opady śniegu na terenie całego kraju

Synoptycy prognozują, że dzisiejszy dzień będzie pochmurny, ale nie zabraknie w jego trakcie także licznych przejaśnień. W większości polskich miast będzie padał przelotny śnieg lub śnieg z deszczem. IMGW przewiduje, że w czwartek 3 stycznia w Karpatach pokrywa śnieżna przyrośnie do 10 cm, a w Sudetach do 6 cm. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. Będzie wiał silny wiatr i spadnie dużo śniegu

IMGW ostrzega - czwartek 3 stycznia będzie kolejnym dniem, w trakcie którego zagrażać nam będzie silny wiatr, intensywne opady śniegu oraz zawieje śnieżne. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dla dziewięciu województw. Silny wiatr będzie wiał w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, zawieje i zamiecie śnieżne mogą wystąpić w województwach łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim, z kolei intensywne opady śniegu utrudnią życie mieszkańcom województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (7)
Prognoza pogody na dziś - czwartek 3 stycznia. Czeka nas śnieżny i zimny dzień
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 3 razy 3

  www.youtube.com/watch?v=4kI0dBvg-qw

 • krynolinka

  Oceniono 4 razy 2

  Zaczynam mieć deprechę. Wieje. Ale jeśli faktycznie w centrum spadnie śnieg to stawiam flaszkę..I oczywiście ulepię bałwanka!

 • Amficelias żararaka

  Oceniono 2 razy 2

  Grażyna czytałaś!!, dzisiaj prawdopodobnie i śnieg, pozwolisz kochanie uczcić ten dzień moją wizytą w celu zakupienia pewnego produktu w 24h?!

 • wj_2000

  0

  Za godzinę minie juz pół dnia,nansłonce caly czas pięknie świeci, wiatru nie ma. Cud, miód! W kazdym razie w stolicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX