Kurski na antenie TVP o sylwestrze: "Byłbym złym mężem, gdybym nie podziękował żonie"

Pierwszymi noworocznych gośćmi programu "Gość Wiadomości" w TVP był burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, a także prezes Telewizji Publicznej, Jacek Kurski, który pozwolił sobie na odrobinę prywaty.

Głównym tematem odcinka była oglądalność zorganizowanego przez TVP „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w Zakopanem, którego spośród wszystkich sylwestrowych transmisji oglądało najwięcej widzów.

- Rozbity bank oglądalności. Myśleliśmy, że nie da się pobić zeszłorocznego rekordu z Luisem Fonsi (średnia ok. 4,7 mln wg Nielsena). Okazało się, że się dało i Polacy byli z nami - powiedział Jacek Kurski. - To wynika z zupełnie nowego podejścia do wspólnoty narodowej, jaką prezentuje dzisiaj Telewizja Publiczna. Polacy chcą być razem, chcą wspólnoty - dodał.

Jacek Kurski o żonie w TVP: "Wymyśliła to hasło"

Jacek Kurski zdradził, że autorką tegorocznego hasła była jego żona.

Wspaniałą karierę zrobił tytuł tego sylwestra: "Sylwester Marzeń". Byłbym złym mężem, gdybym nie podziękował mojej żonie Joannie, która wymyśliła to hasło. Chciałbym życzyć naszym telewidzom żeby w 2009 roku... 2019... Był to rok miłości, szczęścia zdrowa i właśnie spełnienia marzeń

- powiedział Jacek Kurski.

Wedle danych, na które powołuje się prezes TVP, sylwestra Dwójki oglądało średnio 6,4 mln widzów, najwięcej - 7,9 mln o godzinie 22:31. Na drugim miejscu znalazł się Polsat (średnio 1,75 mln, najwięcej 2,5 mln o 22:24), podium zamknął TVN (średnio 1,6 mln i 2,5 mln o północy).

Z kolei wedle wstępnych danych Nielsen Audience Measurement, których prezes TVP nie uznaje, widzowie najchętniej oglądali imprezę sylwestrową także w Dwójce. Wśród wszystkich osób mających włączone telewizory w godzinach 19:55 do 0:45, "Sylwestra marzeń z Dwójką" oglądało średnio 5,61 mln widzów, "Sylwestrową Moc Przebojów" Polsatu, 1,86 mln, a "Warszawę - Stolicę Sylwestra 2018" TVN, 1,4 mln osób.

Więcej o:
Komentarze (163)
Jacek Kurski na antenie TVP o sylwestrze: "Byłbym złym mężem, gdybym nie podziękował żonie"
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 46 razy 38

  Sylwester Marzeń nachlanej ciemnoty wielbiącej discopolo, panie Kurski.

 • pan.szklanka

  Oceniono 32 razy 30

  Tegoroczne hasło, więc pewnie chodzi o tegoroczną żonę.
  To ile nas, podatników, kosztowała ta złota myśl żony prezesa?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 25 razy 21

  Pięta też dziękuje twojej żonie, Ku...ki.

 • cezar85

  Oceniono 21 razy 19

  której żonie?

 • france_press

  Oceniono 23 razy 17

  Kiedyś to żona tobie podziękuje. A niehybnie podziękuje, kiedy za to co zrobiłeś z telewizją publiczną, pójdziesz pierdzieć w pasiak.

 • gdabski

  Oceniono 23 razy 17

  Spie...j z tą pisowską ofertą dla prymitywów.

 • meki_majcher

  Oceniono 18 razy 16

  O żesz kurska jego mać, jak ja żałuję że nie oglądałem...

 • tcas

  Oceniono 18 razy 14

  Przygłup Qrewski zachowuje się osoba z chorobą Downa, której udało się na tyle skoordynować ruchy dłoni, że wychodzi mu klaskanie. Przykre, że robi to nie za swoje, a nasze pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX