Lubuskie. Rękę 15-latka rozerwała petarda, stracił dwa palce. "Jakby wybuchł w niej granat"

Pod Słubicami petarda rozerwała 15-latkowi prawą rękę. Operacja trwała ponad trzy godziny, chłopiec ma całkowicie amputowane dwa palce, trzy częściowo.

Do wydarzenia doszło w Słubicach w Lubuskiem w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. W rękach 15-latka wybuchła petarda. Chłopiec około godziny drugiej w nocy trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

- Ręka nastolatka wyglądała, jakby wybuchł w niej granat. Chłopiec doznał trwałych uszkodzeń ręki, były pourywane i rozerwane palce - powiedział w rozmowie z portalem gorzowianin.com Tomasz Grzechnik, ordynator oddziału chirurgii. Lekarz powiedział, że podczas ponad trzygodzinnej operacji całkowicie amputowano chłopcu dwa palce, zaś trzy kolejne częściowo. Dodał, że nastolatek na pewno będzie musiał przejść kolejne zabiegi.

Sprawę bada lubuska policja. Funkcjonariusze sprawdzą, w jakich okolicznościach doszło do wybuchu, a także dlaczego chłopiec miał dostęp do materiałów pirotechnicznych.

Więcej o:
Komentarze (157)
Lubuskie. Rękę 15-latka rozerwała petarda, stracił dwa palce. "Jakby wybuchł w niej granat"
Zaloguj się
 • chlopzlasu

  Oceniono 55 razy 43

  Więcej petard. W imię wolności. Więcej huku, dymu. Nikt nam nie będzie mówił jak żyć. Wiemy lepiej.

 • palo_ma1

  Oceniono 27 razy 23

  Może kiedyś ten azjatycki obyczaj przeminie tak jak wyrzucanie petów z okna samochodu.

 • maxwywar2

  Oceniono 29 razy 23

  Co prawda środki pirotechniczne sprzedawane są tylko pełnoletnim a i ci pełnoletni to i tak w większości debile - ale co tam. Kto polakowi będzie głupie zakazy dawał.

 • metachnet

  Oceniono 35 razy 23

  nie poddawaj się chłopcze! W przyszłym roku też odpalaj - może ci twarz urwie.

 • sisi64

  Oceniono 27 razy 21

  W tym roku wszelkiej maści "janusze" na petardy nie żałowali kasy! A co tam, po Nowym Roku kolejne 500 zasili domowy budżet!

 • staefun

  Oceniono 27 razy 21

  Ustawy może podpisywać. Duda podpisuje lewą ręką i świetnie mu to idzie.

 • doncorleone3

  Oceniono 26 razy 18

  Ludzie, co roku jest to samo - urwane palce, uszkodzone oczy i izby przyjęć pełne pijanych i naćpanych Wolaków z rozbitymi łbami - taka tradycja!

 • mgz

  Oceniono 26 razy 14

  petardy powinny byc zakazane - nic dobrego nie wnosza, a negatywow kilka (niebezpieczne dla ludzi, moga spowodowac pozar, daja duzo dymu).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX