Krzysztof Ziemiec oburzony strojem jednej z gwiazd Sylwestra w TVN. Wtóruje mu Pawłowicz

Prezenter TVP Krzysztof Ziemiec skrytykował na Twitterze ubiór Natalii Nykiel, która występowała na sylwestrowym koncercie w Warszawie transmitowanym w TVN. Ziemcowi nie spodobało się to, że na rękawie artystki znajdowała się Matka Boska.

W tym roku o widzów w Sylwestra transmisjami z koncertów walczyły trzy stacje telewizyjne - TVP2, TVN i Polsat. Telewizja Polska organizowała koncert w Zakopanem, TVN w Warszawie, a Polsat w Chorzowie.

Prezenter TVP Krzysztof Ziemiec kilkadziesiąt minut po północy postanowił skomentować to, co zobaczył na antenie konkurencyjnej stacji - TVN. Odniósł się do stroju, jaki miała na sobie wokalistka Natalia Nykiel. Na rękawie artystki znajdował się wizerunek Matki Boskiej.

 

"Szkoda, że niektórzy chcąc się wyróżnić wciąż sięgają po prostackie sposoby, kpiąc z uczuć wielu innych" - napisał Ziemiec.

W kolejnych komentarzach przyznał, że nie zna imienia i nazwiska wokalistki, nazywając ją "jakąś artystką". "To nie było żadne hejtowanie. Tylko dezaprobata dla takich zachowań" - dodał.

Do dyskusji włączyła się też posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która ostrzegła artystkę, że "święci mogą się w najmniej oczekiwanej chwili upomnieć za takie zniewagi". Parlamentarzystka zabrała głos, mimo że jeszcze kilka tygodni temu zapowiadała ograniczenie działalności na Twitterze.

Komentarze po wpisie Krzysztofa Ziemca

Inni użytkownicy szybko zwrócili uwagę, że to popularny w niektórych krajach wizerunek Matki Bożej z Guadalupe, który chętnie nosił m.in. występujący w TVP publicysta Wojciech Cejrowski. Co więcej, t-shirty z podobnym wizerunkiem można kupić w internetowym sklepie Cejrowskiego.

"Cała Guadelupe i Meksyk chodzą z ubraniami w Matki Boskie. To element ich kultury. Nikogo nie obraża" - stwierdziła jedna z komentujących.

"Jeżeli Natalia Nykiel w żaden sposób nie negowała religii chrześcijańskiej, czy też nurtu katolickiego (niekoniecznie dziś na scenie) i ten strój nie został założony celowo, by ośmieszyć tą religię - nie widzę powodu, aby strój ten uważać za obrazę wizerunku Matki Boskiej" - napisał inny uczestnik dyskusji.

Więcej o:
Komentarze (775)
Krzysztof Ziemiec oburzony strojem jednej z gwiazd Sylwestra w TVN. Wtóruje mu Pawłowicz
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 287 razy 267

  Oj to się autorytety wypowiedziały :) Chamska baba z magla i kłamca do wynajęcia. Elita dobrej zmiany.

 • algreg

  Oceniono 171 razy 153

  ziemiec idź do ziemianki. Nie każda kobieta w chustce błekitnej na głowie to matka bożka

 • starczypl

  Oceniono 145 razy 129

  No i konkurs na największego debila na tweeterze sam się otworzył.... Na razie KP ma 1 miejsce. Drugi jest cudzoziemiec. No dalej...

 • stachkaz47

  Oceniono 126 razy 112

  ZIEMIEC KRZYSZTOF -jeszcze jeden zaczadzony przez KOŚCIÓŁ.
  On myśli ,że wepcha się do NIEBA na skróty.
  Tak jak nasi BISKUPI , KSIĄŻĘTA KOŚCIOŁA i niektóre MOHERY.

 • iremus

  Oceniono 102 razy 94

  Ziemcowi nie spodobało się to, że na rękawie artystki znajdowała się Matka Boska.....
  Przepraszam, a skąd Ziemiec wie jak wyglądała matka boska? Znał ją ?
  A może to zwykła baba z Bliskiego Wschodu w stroju regionalnym jakich tam mieszkają miliony? Niech w google wpisze hasło "Mowa Kang" to ujrzy zdjęcia innych matek. Czy boskich to czas pokaże.

 • lucek10

  Oceniono 94 razy 88

  Panie Ziemię, pan codziennie obraża ludzi swoją rolą jako pieska władzy. Niech pan nie mówi innym, co mogą robić. Radzę też poznać świat, jego kulturę i wyjść poza bożoojczyźniany schemat. Pan publicznie pokazał, kim pan jest. Współczuję upadku na własne życzenie.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 92 razy 84

  Za to noszenie i tatuowanie symbolu Polski Walczącej przez byle dresa im nie przeszkadza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX